Ostatni wyjazd z projektu Erasmus+ "From Facebook to Tik Tok"

Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu pod pomnikiem kolumny Zygmunta III Wazy w Warszawie.W dniach 29.05 - 01.06. 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Franek Nowacki, Hania Kargul, Kacper Świerczek, Natalia Radziejewska, Kamila Stereńczak, Maja Jęchorek, Maja Nowakowska, Michalina Leleniewska, Zuzanna Łuczak, Olivia Jackiewicz pod opieką koordynatorki projektu Pani Beatą Szlom oraz Pani Doroty Konkol uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach projektu Erasmus+ „From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen.” 
Spacerując, po wyjątkowo w tym czasie słonecznej stolicy, młodzież zwiedziła wiele dotąd nieznanych i ciekawych miejsc.  Dzięki uczestnictwu w wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim poprowadzonym przez Panią Dziekan Wydziału Zarządzania, grupa projektowa pogłębiła swoją wiedzę na temat marketingu oraz reklamy w mediach społecznościowych. Uczniowie mieli również okazję zwiedzenia Niewidzialnej Wystawy, co dało im możliwość "wcielenia się w sytuację osoby niewidomej". Młodzież obejrzała również wystawę  Cyfrowy Mózg podczas wizyty w  Centrum Nauki Kopernik. Warto podkreślić, że korzystanie z aplikacji podczas zwiedzania Łazienek Królewskich oraz ZOO idealnie wpasowało się w tematykę projektu i urozmaiciło wycieczkę.
 
 

From Facebook to Tik Tok. Become a Savvy Digital Citizen

UEOd 5 do11 marca 2023 roku grupa Erasmus+ "From Facebook to Tik Tok. Become a Savvy Digital Citizen" miała przyjemność gościć w swoich domach uczniów z zagranicy! Ostatnia projektowa mobilność była niesamowicie  twórcza i  intensywna. Nieustannie porozumiewając się w języku angielskim, uczniowie z Polski, Portugalii, Cypru, Finlandii, Bułgarii oraz Grecji zwiedzili razem Gdańsk, Ustkę oraz wzięli udział w warsztatach o social mediach. Jednak to nie wszystko! Spędzając ze sobą cały tydzień, polubiliśmy się i stąd narodziły się międzynarodowe przyjaźnie, których  nie zapomnimy do końca życia. Te wspaniałe chwile zawdzięczamy Pani prof. Beacie Szlom, koordynatorce projektu oraz Pani prof. Katarzynie Nowackiej, bez których zakończenie projektu nie byłoby możliwe! Dziękujemy!

 

UCZNIOWIE II LO Z WIZYTĄ W PAFOS

Paphos to niezwykle urokliwe miastPaphos (Pafos) to niezwykle urokliwe miasto, które w czasach starożytnych było stolicą kraju. Dzięki niezliczonym zabytkom zostało wpisane na listę UNESCO i jest jednym z najlepszych miejsc na urlop na Cyprze dla osób lubiących zwiedzać. Za najpiękniejszą część Paphos uznawany jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który dawniej strzegł wejścia do portu, a obecnie jego główną atrakcją jest możliwość obejrzenia panoramy miasta z wieży. Piękna promenada wzdłuż wybrzeża to idealne miejsce na spacery o zachodzie słońca. Znajdziemy tu również stylowe tawerny, kawiarenki i restauracje. Według mitologii w okolicach wybrzeży Paphos narodziła się Afrodyta – bogini miłości i piękna. Dowodem na to jest słynna skała wyłaniająca się z błękitnych wód Morza Śródziemnego.
Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami ze spotkania uczniów naszej szkoły z uczniami naszej szkoły partnerskiej w Pafos na Cyprze! Uczniowie uczestniczą w spotkaniach w ramach programu Erasmus+ " From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen."

Album ze zdjęciami ze spotkania https://sway.office.com/6i0WG4SLxdzwz7O3?ref=Link

Powitanie wiosny w ramach Erasmus+

18 marca uczestnicy projektu Erasmus+ From Facebook to TikTok spotkali się online ze swoimi kolegami ze szkół partnerskich, aby wspólnie powitać wiosnę. Celem spotkania było stworzenie plakatów i sloganów, które uczczą nadejście wiosny. Uczniowie pracowali w grupach 3/4 osobowych i oto przedstawiamy efekty ich wspólnej pracy. Zapraszamy do podziwiania rezultatów i zagłosowania na Wasze 3 ulubione. Jesteśmy ciekawi, które plakaty najbardziej przypadną do gustu społecznościom szkolnym wszystkich krajów partnerskich!
 
koordynator projektu
Justyna Szczypek - Bogdanowicz

 

 

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Gwiazdkowy quiz międzynarodowy

MicrosoftTeams image 11 resized 20201220 045720936Niesamowicie gorąco było w piątek 18.12.2020 podczas międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli 6 krajów europejskich: Portugalii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Finlandii i oczywiście Polski (Słupsk). Tak! Spotkaliśmy się online i reprezentanci wszystkich krajów zaprezentowali swoje świąteczne obyczaje, następnie wspólnie zagraliśmy w świątecznego Kahoota. A co to Kahoot? To ulubione narzędzie wielu uczniów i nauczycieli do interaktywnych quizów! Internet wrzał, kiedy blisko 90 uczniów znajdujących się w sześciu różnych miejscach Europy w tym samym czasie sprawdzało znajomość zwyczajów bożonarodzeniowych swoich krajów!!! Emocje sięgały zenitu, a czat spotkania pędził jak szalony. To było piękne, niepowtarzalne, pełne wspaniałych emocji przeżycie dla wszystkich! 

Strona archiwalna

Strona archiwalna

 baner_skf.jpg Zlote-liceum-2020_150.jpg    office365.jpg
 korpus_solidarności.jpg  Baner TV Soplica