ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Stypendystki Marszałka Województwa Pomorskiego

marszalek Informujemy, że Hanna Kargul oraz Iga Wolska uczennice klasy I B zostały stypendystkami Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja 

Gratulujemy 

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Z dumą informujemy, że 6 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Mickiewicza w Słupsku otrzymało Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Są to: Julia Kalinowska, Olga Kowalska, Oliwia Mutka, Monika Kisielewska, Zofia Leśniewska oraz Paweł Śpiechowicz. Nasi uczniowie znaleźli się wśród 57 laureatów z całego województwa pomorskiego i są jedynymi reprezentantami  Słupska oraz całego powiatu słupskiego. 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

stypendium premiera Informujemy, że dwie uczennice z naszej szkoły: Oliwia Mutka oraz Maria Kocioł otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. Gratulujemy

Stypendia Prezydenta Miasta Słupska przyznane

imageZgodnie z tradycją, rokrocznie od 1997 roku, Prezydent Miasta Słupska przyznaje uczniom uczęszczającym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Słupska stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne i jak co roku młodzież  II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Mickiewicza w Słupsku otrzymała prawie wszystkie stypendia wśród szkół ponadpodstawowych.

Nasi stypendyści to: Julia Kalinowska, Monika Kisielewska, Olga Kowalska, Nikodem Leleniewski, Zofia Leśniewska, Julia Mielczarek, Oliwia Mutka, Paweł Śpiechowicz i Oliwia Żurawik.

Cieszymy się także, że do grona naszych uczniów dołączyli stypendyści ze szkół podstawowych, są to: Anna Suśniak z SP 1, Jan Laskowski z SP STO oraz Dominika Grzeszewska, Natalia Radziejewska i Samuel Urbaniak z SP 3.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy.

Czytaj więcej...

Julia stypendystką programu naukowego ADAMED SmartUP

fot. A. Liminowicz

ADAMED SmartUP Gala finałowa 2020 fot. A. Liminowicz  Z satysfakcją informujemy, że uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A.Mickiewicza w Słupsku  -  Julia Kalinowska otrzymała prestiżowa nagrodę w ramach Programu ADAMED SmartUP.

Julia jest laureatką zeszłorocznej edycji programu, lecz w tym roku została również doceniona i otrzymała stypendium naukowe. Julia jest jednym z trzech laureatów 5.edycji z całej Polski - Rada Naukowa Programu doceniła postępy laureatów poprzedniej edycji dokonane w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP. Stypendium w wysokości 40 tys. złotych Julia będzie mogłą przeznaczyć na dowolny cel, związany z jej rozwojem naukowym.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień