Wolontariusze klubu „Micek i przyjaciele” wspierają Marsz ‘Amazonek’

Wolontariusze na marszu Amazonek26 maja w Dzień Mamy uczniowie II LO i wolontariusze klubu Micek i przyjacieledołączyli do akcji Słupskiego Stowarzyszenia Amazonkai wzięli udział w barwnym korowodzie, który wyruszył spod  Ratusza w kierunku słupskich bulwarów. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem Badamy nie tylko Mamy”.

Wolontariusze godnie reprezentowali szkołę, tym razem nie tylko jako uczestnicy marszu, ale także grupa porządkowa, której znakiem rozpoznawczym były pomarańczowe kamizelki. Naszą obecnością chcieliśmy wesprzećAmazonki”, które swoją siłą i odwagą pokazują, jak ważne jest życie.

Składam serdeczne podziękowania: Oli BanaśTomkowi Blazerowi, Marii CisowskiejSzymkowi Deryło, Wojtkowi Garbiczowi, Oliwii Grodzkiej, Julii Klat, Michasi Ner, Michasi Leleniewskiej, Julii Radzickiej, Olkowi Wojciechowskiemu.

Dorota Kłos - opiekunka wolontariuszy

Podziękowania dla wolontariuszy klubu „Micek i przyjaciele”

	24 maja w Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych na słupskich bulwarach przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku. Słoneczny dzień sprzyjał tańcom i zabawom, ale przede wszystkim integracji społecznej, która miała pokazać, że wszyscy jesteśmy ważni. 	Podziękowania za zaangażowanie i wielkie serce należą się wolontariuszkom: Aleksandrze Banaś, Julii Radzickiej, Michalinie Ner, Lenie Rach, Julii Barchanowskiej, Wiktorii Olejniczak, Paulinie Pobłockiej, Nikoli Madurajskiej, Weronice Gwóźdź-Sprotekowskiej, Karolinie Kozłowskiej i Mai Tomaszewskiej.  Dorota Kłos - opiekunka szkolnego klubu24 maja w Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych na słupskich bulwarach przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku. Słoneczny dzień sprzyjał tańcom i zabawom, ale przede wszystkim integracji społecznej, która miała pokazać, że wszyscy jesteśmy ważni.

Podziękowania za zaangażowanie i wielkie serce należą się wolontariuszkom: Aleksandrze Banaś, Julii Radzickiej, Michalinie Ner, Lenie Rach, Julii Barchanowskiej, Wiktorii Olejniczak, Paulinie Pobłockiej, Nikoli Madurajskiej, Weronice Gwóźdź-Sprotekowskiej, Karolinie Kozłowskiej i Mai Tomaszewskiej.

Dorota Kłos - opiekunka szkolnego klubu

NAsze wolontariuszki w punkcie z napojami i ciastem

Brawo Ada

Ada podczas wręczenia nagrody23 maja br. w Belwederze w Warszawie odbyła się Gala V Forum Wolontariatu, na której wręczono nagrody szczególnie zasłużonym wolontariuszom.

Z ogromną radością i nieskrywaną dumą pragnę poinformować, że absolwentka Rocznik 2023, wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” Adrianna Szmigiero została laureatką III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wolontariusz Roku 2022 Korpusu Solidarności, objętym Honorowym Patronatem Prezydenta RP. W konkursie uczestniczyło 185 wolontariuszy z całego kraju, dlatego tak cieszy wysoka lokata wolontariuszki II LO w Słupsku.

Wolontariusze odebrali nagrody z rąk zastępcy sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Piotra Ćwika, Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej pani Anity Czerwińskiej oraz dyrektora Narodowego Instytutu Wolności Wojciecha Kaczmarczyka.

Opiekunka wolontariuszy klubu „Micek i przyjaciele”: Dorota Kłos

Zbiórka dla Banku Żywności

Nasze wolontariuszki podczas zbiórki żywnościSzkolny Klub Wolontariusza "Micek i przyjaciele" po raz kolejny zaangażował się w zbiórkę dla Banku Żywności. Nasi wolontariusze 24 i 25 marca (w piątek i sobotę), w związku ze zbliżającą się Wielkanocą, zbierali produkty, które znajdą się na świątecznym stole rodzin potrzebujących wsparcia. Dzięki życzliwości klientów „Biedronki” przy ul. Kołłątaja zebraliśmy wspólnie koszyk wypełniony darami otwartych serc. 

Dziękujemy za zaangażowanie Tomkowi Blazerowi, Karinie Banach, Karolinie Kozłowskiej, Adriannie Szmigiero, Oli Banaś i Anieli Buńkowskiej.

Ada Szmigiero - wolontariuszka SKW „Micek i przyjaciele”

Wolontariuszki stoją przy koszu z darami

Wolontariusze klubu „Micek i przyjaciele” znów w akcji

Zdjęcie grupowe wolontariuszy21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji fundacja „Przystań” zorganizowała w Słupsku święto osób z dodatkowym chromosom w 21. parze.

Wolontariusze II LO aktywnie włączyli się w radosne świętowanie, zabawę, a także akcję informacyjną mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i praw osób obciążonych tą wadą genetyczną. Warto wokół siebie dostrzegać te niezwykłe osoby: pełne radości i pasji.

Serdecznie dziękuję wolontariuszkom i wolontariuszom za ich wrażliwość i gorące serca: Amelii Bednarek, Aleksandrze Banaś, Karinie Banach, Julii Barchanowskiej, Marcie Domańskiej, Oliwii Grodzkiej, Mai Grondziewskiej, Agnieszce Korycik, Lenie Rach, Adriannie Szmigiero i Tomkowi Blazerowi.

Dorota Kłos - opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza

Zdjęcie grupowe wolontariuszy wraz z maskotką oraz osobą z zaspołem Downa

Strona archiwalna

Strona archiwalna

 baner_skf.jpg Zlote-liceum-2020_150.jpg    office365.jpg
 korpus_solidarności.jpg  Baner TV Soplica