ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Wolontariuszki z wizytą w Stumilowym Lesie

Nasi wolontariusze w otoczeniu przedszkolaków na dywanie sali w przedszkolu. 4 listopada wolontariuszki klubu „Micek i przyjaciele” po raz kolejny wybrały się do Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka nr 25. Zuzia Łuczak, Natalia Patejuk, Wiktoria Ollik, Adrianna Szmigiero, Waleria Gavrilitta Wiktoria Czubak, Maja Górmińska, Wiktoria Olejniczak, Oliwia Troczyńska bawiły się z dziećmi z okazji Dnia Bajek. Tym razem dziewczyny wcieliły się w rolę przyjaciół Kubusia Puchatka. Dzięki wspaniałej postawie był to dla dzieci wspaniały czas radości oraz nauki przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Adrianna Szmigiero i przyjaciele ze Stumilowego Lasu:)

Wolontariusze II LO pamiętają...

Uczniowie w trakcie sprzątania na cmentarzu 22 października 2022 r. członkowie szkolnego klubu „Micek i przyjaciele” dołączyli do akcji organizowanej przez wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 10 i wspólnie posprzątali opuszczone groby z sektorów 45 i 45A na słupskim Cmentarzu Komunalnym. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, szczególnie przed uroczystością Wszystkich Świętych, dlatego na zakończenie akcji zapaliliśmy znicze.

W akcji wzięły udział:

  • Maja Czechowicz
  • Oliwia Troczyńska
  • Oliwia Grodzka
  • Michalina Ner
  • Maja Grondziewska
  • Wiktoria Czubak
  • Adrianna Szmigiero
  • Karina Banach

Dziewczynom bardzo dziękuję!

Dorota Kłos - opiekunka klubu "Micek i przyjaciele"

Czytaj więcej...

Uczniowie „Micka” w różowym marszu „Kocham Cię życie”

Uczniowie szkoły z tarczą szkoły oraz z flagami 7 października br. uczniowie klas 1b, 3b, 3c, 4c, wolontariusze II LO w Słupsku i nauczyciele: pani Iwona Andrzejewska, pani Małgorzata Szwajkowska, pani Dorota Kłos i pan Artur Ruciński wzięli udział w marszu „Kocham Cię życie - badajmy się”, zorganizowanym przez słupskie stowarzyszenie „Amazonka”. Z uśmiechem, muzyką, różowymi balonami i hasłami promującymi badania profilaktyczne i zdrowy styl życia przeszliśmy słupskimi ulicami do miejskiego Ratusza. Przed siedzibą władz miasta przywitała nas  prezydentka Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Główne uroczystości odbyły się w reprezentacyjnej sali Ratusza, gdzie miał miejsce panel dyskusyjny, w którym wzięli udział uczniowie klasy 4c. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki raka piersi i jajników.

Czytaj więcej...

Micek i przyjaciele - zaczynamy nowy rok szkolny:)

Wolontariusze bawią się z dziećmi na dywanie Szkolny Klub Wolontariusza Micek i przyjaciele  rozpoczął kolejny rok swojej działalności. 5 września br. cztery wolontariuszki: Aleksandra Banaś, Zuzanna Łuczak, Oliwia Mutka, Natalia Patejuk rozpoczęły działania wolontariackie w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 25 im. Kubusia Puchatka. Wolontariuszki odwiedziły dzieci w strojach przyjaciół Kubusia Puchatka ze stumilowego Lasu, aby się wspólnie bawić.

Czytaj więcej...