Festiwal SALWA i nasi wolontariusze

1 W niedzielę 5 maja w godzinach 14.00 - 18.00 na deptaku przy Al. Wojska Polskiego został zorganizowany festiwal Salwa, podczas którego wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu „Micek i przyjaciele” wspomagali Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”.  Byliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zachęcała do pozostawienia datku dla dzieci z Zespołem Downa, rozdawała dorosłym ulotki z informacjami na temat stowarzyszenia, a najmłodsi otrzymywali od nas naklejki. Natomiast druga grupa wykonywała z dziećmi wiatraczki i w ten sposób umilała im czas i promowała działania Stowarzyszenia „Wiatraczek”.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to:

3bg-Malwina Orłowska,

1b- Wiktoria Wolf,

1a- Aleksandra Korkosińska, Roksana Falkowska, Filip Więcek, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka,

2a- Jakub Andrusiuk

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

wolontariusze dla Wiatraczka

14 kwietnia 2019 roku (niedziela) o godz. 12.00 w Parku Kultury i Wypoczynku odbyło się rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Grupa motocyklowa postanowiła wspomóc Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Wiatraczek” poprzez umożliwienie mu zbierania datków wśród motocyklistów. Wolontariusze z naszego klubu: Daria Żuralska, Ola Udzińska, Maja Kalinowska, Natalia Janiak, Malwina Orłowska, Julia Bzdek i Roksana Falkowska wsparli zarówno organizatorów imprezy, rozdając przybywającym motocyklistom kupony i losy, jak i Stowarzyszenie działające na rzecz dzieci z zespołem Downa, zbierając pieniądze oraz promując działania ,,Wiatraczka” poprzez rozdawanie ulotek wraz z naklejkami.

Wielkanocna zbiórka żywności

Wiekanocna zbiorka2019

W dniach 05-06.04.2019 (piątek, sobota) w "Biedronce” przy ulicy Przemysłowej odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, podczas której wolontariusze z naszego szkolnego klubu:

3bg- Malwina Orłowska, Julia Bzdek, Daria Żuralska, Maja Kalinowska, Natalia Janiak, Ola Udzińska

3ag-Martyna Formela, Natalia Kowalewska, Julia Terefenko, Aniela Kurkiewicz, Pablo Sobański, Michał Chaciński,

1a- Aleksandra Korkosińska, Roksana Falkowska,

2c- Maja Bierka, Wiktoria Kachelek

wspomagali akcję zachęcając ludzi robiących zakupy do pozostawienia w specjalnie przygotowanych koszach żywności dla osób starszych lub dotkniętych biedą w naszym regionie. Organizatorem akcji był Bank Żywności, który zaopatrzył nas w ulotki i plakaty promujące wydarzenie.

“Micek i przyjaciele” wspiera WOŚP!

WOSP2019 W niedzielę 13 stycznia 2019 roku wolontariusze z klubu "Micek i przyjaciele" uczestniczyli w kweście zorganizowanej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku zbierając pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla szpitali dziecięcych.
Kilka dni wcześniej wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu, które poprowadziła w naszej szkole przedstawicielka słupskiego sztabu WOŚP. Przez cały tydzień poprzedzający Finał WOŚP w Słupsku odbywały się różne wydarzenia wspierające akcję, np. w sobotę 12 stycznia nasi wolontariusze pomagali w zbiórce pieniędzy w kawiarni artystycznej “Antrakt”. Podczas Finału WOŚP wolontariusze, zaopatrzeni w identyfikatory, puszki i inne gadżety, ruszyli w przydzielone im rejony Słupska i choć pogoda nie dopisywała uśmiech z twarzy nie znikał dzięki miłym i życzliwym ludziom, którzy tak chętnie wspierali zbiórkę. W kilku kawiarniach wolontariusze otrzymali darmowy poczęstunek i ciepłą herbatę, a do swoich domów wrócili po godz. 16.00.

Czytaj więcej...

Dyplomy dla naszych wolontariuszy

w W czwartek 10 stycznia grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „ Micek i przyjaciele” została zaproszona do Urzędu Miasta Słupska na uroczystość wręczania dyplomów wolontariuszom, którzy brali udział w akcji na rzecz słupskiego Hospicjum w dniach 1-2 listopada 2018r.

Dyplomy z rąk Pani Prezydent Krystyny Danileckiej- Wojewódzkiej otrzymali:

1a- Amelia Bukowska, Roksana Falkowska, Karolina Nowicka; 1d-Hubert Czarniak, Aleksandra Kania; 2b- Magdalena Chojnacka; 2d –Alicja Różycka; 3ag-Martyna Formela, Natalia Kowalewska, Aniela Kurkiewicz, Julia Kwiatkowska, Julia Terefenko, Justyna Szmigiel; 3bg-Julia Bzdek, Magdalena Hyła, Dominika Kamińska, Malwina Orłowska.