ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Goście z „Conscious Consumers of Future” z wizytą w naszej szkole

Erasmusplus W dniach 18 - 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał projektu „Concious Consumers of Future” realizowanego w ramach unijnego projektu edukacyjnego Erasmus +. Do Słupska przyjechali goście z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch. Uczestnicy projektu odwiedzili zaawansowaną technologicznie oczyszczalnię ścieków w Słupsku, gdzie dowiedzieli się o tym, jak wielki wpływ na nasze życie ma woda, odwiedzili również nowoczesną elektrownię wodną, w której dowiedzieli się o znaczeniu odnawialnej energii oraz zwiedzili fabrykę okien Drutex, gdzie zapoznali się z nowatorskimi technologiami produkcji okien. Na zajęciach zorganizowanych w naszej szkole uczniowie stworzyli funkcjonalne meble z plastikowych butelek, w ten sposób zapoznali się z nowym, ekologicznym trybem życia „no waste”. Zagraniczni goście mieli także okazję poznać bliżej polską kulturę, kuchnię, zabytki i obyczaje. Uczestniczący w projekcie uczcili 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny wrzuceniem Marzanny do Słupi. Pomimo brzydkiej pogody, która towarzyszyła nam przez całą wymianę, wszyscy goście mile wspominają pobyt w naszym mieście.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień