ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

TRACK & FIELD 7th edition

Konkurs Języka Angielskiego „Track & Field 7th edition” organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Celem konkursu jest:

  • wspieranie uczniów uczących się języka angielskiego i umożliwienie im prezentacji ich umiejętności językowych,
  • propagowanie języka angielskiego wśród młodzieży,
  • twórcza wymiana doświadczeń lingwistycznych wśród młodzieży oraz ich opiekunów,
  • zachęcenie do nauki języka angielskiego,
  • alternatywna forma ustnej komunikacji językowej,
  • obcowanie z kulturą krajów anglojęzycznych,
  • utrwalanie i wzbogacanie leksyki,
  • praca nad poprawną wymową,
  • przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień – przezwyciężanie stresu i tremy, umiejętność zachowania się na scenie,
  • stworzenie możliwości szlachetnego współzawodnictwa.

Regulamin konkursu w formacie PDF.

Track & Field 6th edition

3 20.11.2019 odbyła się szósta edycja konkursu języka angielskiego „Track & Field”.  O godzinie 10 w progach naszej szkoły stanęło 16 uczniów z 6 szkół podstawowych ze Słupska i okolic.

Uczestnicy próbowali swoich sił w 10 różnorodnych zadaniach, sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych.  Dzięki programowi Erasmus+, mogliśmy wykorzystać tablety do wyświetlania uczestnikom zadań, bez konieczności drukowania ich.  Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Giers, uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, drugie Mikołaj Giers z tej samej szkoły, natomiast laureatem trzeciego miejsca został Iwo Miśkowiak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce.

Czytaj więcej...

Track&Field 2018

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”
~ Napoleon Hill

Tymi słowami opatrzona była jubileuszowa, piąta edycja konkursu języka angielskiego Track&Field rokrocznie organizowana przez klasę III D LO pod czujnym okiem p. prof. Marii Rządkowskiej. Dnia 21 listopada 2018 roku 19 osób postanowiło efektywnie wykorzystać czas i spróbować swoich sił w wieloboju. Tegoroczny turniej stanowił alternatywną formę nauki, miał na celu wymianę doświadczeń lingwistycznych wśród młodzieży, a także przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Piąta edycja umożliwiła uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na terenie powiatu zaprezentowanie swojego poziomu języka angielskiego w rozmaitych zadaniach – literowaniu, krzyżówkach czy uzupełnianiu brakujących wyrazów. Nie zabrakło również pytań o znajomość kultury Wysp Brytyjskich.

Czytaj więcej...

4. edycja konkursu języka angielskiego „Track&Field”

track „Skoro człowiek przesypia prawie jedną trzecią swego życia, to powinien starać się maksymalnie wykorzystać nieliczne godziny, kiedy to nie leży bez świadomości. Jak najwięcej zrobić, jak najwięcej przeczytać, jak najwięcej się nauczyć i jak najwięcej pojąć z tego świata, na którym jest tylko gościem. I jak najwięcej dać temu światu…”. ~ Małgorzata Musierowicz

Podążając za słowami polskiej pisarki, 31 ambitnych, młodych osób postanowiło efektywnie wykorzystać czas i spróbować swoich sił w wieloboju organizowanym przez klasę IID LO wraz z wych. p. prof. Marią Rządkowską. 20 marca 2018 w murach II Liceum Ogólnokształcącego odbyła się 4. edycja konkursu języka angielskiego „Track&Field”.

Czytaj więcej...

Konkurs języka angielskiego "Track&Field"

17 marca uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą p. prof. Marią Rządkowską przygotowali kolejną, trzecią już edycję konkursu języka angielskiego "Track&Field". Wzięli w nim udział gimnazjaliści ze Słupska, Ustki oraz Sławna. Celem konkursu było sprawdzenie ogólnej wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie otrzymali do rozwiązania wiele zadań, przygotowanych w różnej formie (krzyżówki, test, quiz, piosenki, trailery). Uroczystego otwarcia konkursu i powitania wszystkich dokonał dyrektor Warcisław Machura. Po zakończeniu konkursu, w oczekiwaniu na wyniki, dla uczniów i ich opiekunów został przygotowany poczęstunek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Zarówno organizatorzy konkursu jak i dyrektor Mariusz Domański gratulując udziału oraz wygranych, serdecznie zapraszali gimnazjalistów w mury naszego liceum.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu!

FOTOGALERIA

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień