• Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critics

• Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic

• 30.10.2023 11:35
        • Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu
          Od 12 do 20 listopada 2022 roku w ramach trzeciej mobilności projektu Erasmus+ "Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic" udaliśmy się do Hiszpanii. Gościły nas rodziny z Sanlúcar de Barrameda, dzięki którym mogliśmy poznać kulturę hiszpańską oraz rozwijać swoje umiejętności językowe. Podczas zajęć projektowych uczniowie z różnych państw  debatowali, jak wygląda demokracja oraz przestrzeganie praw człowieka w Grecji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Turcji. Uczestnictwo w warsztatach pogłębiło naszą wiedzę oraz zmieniło sposób spostrzegania wielu aspektów związanych z tematem przewodnim.

Po trudach pracy czekała nas nagroda w postaci wielu atrakcji. Były to m.in.:

• Wspólne lunch’e oraz obiady z uczniami szkoły w Sanlúcar,
          • zwiedzanie winiarni, ratusza oraz spacer po Sanlúcar,
          • pokaz oraz nauka tańca Flamenco,
          • wyjazd do słonecznej Sevilli i poznanie jej historii,
          • zwiedzanie Cádiz.

W ostatnim dniu projektu każdy uczestnik otrzymał certyfikaty ukończenia mobilności. Pożegnalnym tańcom nie było końca.

Oczekując na wylot do Polski, zwiedziliśmy Malagę oraz Muzeum Picassa.

Adrianna Szmigiero, uczestniczka projektu.