• Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critics

• Komotini w Grecji w ramach projektu Erasmus+

30.10.2023 11:38

Zdjęcie grupowe uczestników projektu Erasmus w Grecji.W dniach 6-10 marca 2023 roku pięcioosobowa grupa uczniów II LO i ich opiekunki: pani Karolina Szewczyk i Dorota Kłos przebywała w Komotini w Grecji w ramach projektu Erasmus+ "Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic". Było to już ostatnie spotkanie projektowe uczestników z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji i Grecji.

Podróż do Grecji zaczęliśmy w Berlinie, gdzie zobaczyliśmy najważniejsze zabytki m.in: Bramę Brandemburską, Alexanderplaz i Reichstag.

• Goście z zagranicy

30.10.2023 11:36

Grupowe zdjęcie uczestników Erasmusa na tle Ratusza w Słupsku
        W dniach 26-30 września odbyła się w naszej szkole druga mobilność w ramach projektu Erasmus+ "Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic". Uczniowie naszej szkoły przyjęli do swoich domów uczniów z Turcji, Grecji oraz Hiszpanii, dzięki czemu mogli pokazać polską gościnność!! Warto wspomnieć, że w tym spotkaniu, po raz ostatni, byli obecni uczniowie z Wielkiej Brytanii.

• Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic

30.10.2023 11:35

Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu
        Od 12 do 20 listopada 2022 roku w ramach trzeciej mobilności projektu Erasmus+ "Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic" udaliśmy się do Hiszpanii. Gościły nas rodziny z Sanlúcar de Barrameda, dzięki którym mogliśmy poznać kulturę hiszpańską oraz rozwijać swoje umiejętności językowe. Podczas zajęć projektowych uczniowie z różnych państw  debatowali, jak wygląda demokracja oraz przestrzeganie praw człowieka w Grecji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Turcji. Uczestnictwo w warsztatach pogłębiło naszą wiedzę oraz zmieniło sposób spostrzegania wielu aspektów związanych z tematem przewodnim.

Po trudach pracy czekała nas nagroda w postaci wielu atrakcji. Były to m.in.:

• Wspólne lunch’e oraz obiady z uczniami szkoły w Sanlúcar,
        • zwiedzanie winiarni, ratusza oraz spacer po Sanlúcar,
        • pokaz oraz nauka tańca Flamenco,
        • wyjazd do słonecznej Sevilli i poznanie jej historii,
        • zwiedzanie Cádiz.

W ostatnim dniu projektu każdy uczestnik otrzymał certyfikaty ukończenia mobilności. Pożegnalnym tańcom nie było końca.

Oczekując na wylot do Polski, zwiedziliśmy Malagę oraz Muzeum Picassa.

Adrianna Szmigiero, uczestniczka projektu.

• Spotkanie uczestników projektu

30.10.2023 11:33

19 listopada 2020 odbyło się spotkanie z uczniami nauczycielami współpracującymi w projekcie. Tym razem, ze względu na sytuację pandemiczną – online. Narodowa Agencja programu Erasmus+, zaleca tego typu spotkania w sytuacji, w której się znajdujemy -  projekt przecież nie może czekać!

Podczas spotkania omawialiśmy zadania, które jako partner w  projekcie musimy wykonać. Podzieliliśmy się na grupy dyskusyjne i grupy zadaniowe. Na początek przygotowujemy propozycję loga projektu, zakładamy funpage w mediach społecznościowych ora zrejestrujemy się na platformie e-Twinning.

Przygotowujemy również materiały filmowe o naszej szkole tak, żeby jak najlepiej przedstawić się naszym parterom.

Następne spotkanie już wkrótce!

• Wyjazd do Turcji

30.10.2023 11:31
        Wspólne zdjęcie uczestników wyjazdu do Turcji

W dniach 16-20 maja odbył się wyjazd w ramach projektu 'Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic' do Stambułu. Była to idealna okazja do poznania innych kultur i tradycji. Wraz z uczniami Turcji, Hiszpanii oraz Grecji odbyliśmy debatę dotyczącą przyjmowania uchodźców w danym kraju oraz przedstawiliśmy pokrótce nasze szkoły i miasta. W trakcie trwania projektu zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc takich jak meczety (w tym Hagia Sophia), pałace, starożytne cysterny oraz najsłynniejsze bazary. Mieszkaliśmy w domach naszych rówieśników z Turcji i dzięki temu mogliśmy poznać ich codzienne życie oraz zwyczaje. Mieliśmy okazję poznać Stambuł "od środka". Projekt był wspaniałym doświadczeniem w przepięknym miejscu wraz z cudownymi ludźmi.
        Lena Sulima