• Ranking portalu WaszEdukacja.pl

• Ogólnopolski ranking liceów 2023 roku portalu WaszEdukacja.pl

• ogólnopolskim rankingu liceów 2023 roku, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1869 liceów publicznych oraz niepublicznych, spełniając tym samym wymogi regulaminu.

Przy tworzeniu rankingu liceów, uwzględnione zostały różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i kompleksowe podejście. Na liście znalazły się wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2022.

Ranking miejski: Ranking Liceów Słupsk (waszaedukacja.pl)

Ranking krajowy:  Ranking Liceów (waszaedukacja.pl)

Pragnę poinformować o lokatach II Liceum Ogólnokształcącego im. A Mickiewicza w Słupsku.

Kraj: 92

Miasto: 1

Dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł, takich jak OKE, CKE oraz MEiN, co zapewnia wiarygodność i rzetelność wyników

Metodologia rankingu:

1.      Egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych - 25%

To kryterium uwzględnia wszystkie pisemne i obowiązkowe egzaminy maturalne, czyli wyniki z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Wyciągnięta średnia ze zdawalności oraz średniego wyniku z danego przedmiotu miała odpowiednio wagę 0.4 oraz 0.6. Dodatkowo dla egzaminu maturalnego z języka obcego została uwzględniona liczba osób zdających poszczególny egzamin maturalny poprzez wyciągnięcie ogólnej średniej. Wynik szkoły został pomnożony przez wskaźnik tego kryterium czyli 25%.

2.      Egzamin maturalny z przedmiotów dodatkowych - 35%

Dla każdego przedmiotu z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, do którego przystąpiło minimum dwóch uczniów danej szkoły, została wyciągnięta średnia, pomnożona przez liczbę osób zdających dany przedmiot. Wszystkie wyniki zostały ze sobą zsumowane, a następnie została wyciągnięta ogólna średnia z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym w danej szkole. Wynik ten został pomnożony przez wskaźnik tego kryterium czyli 35%.

3.      Sukces w olimpiadach - 15%

Kolejnym kryterium były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W rankingu uwzględniono uczniów, którzy zostali laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie przedmiotowej. Za każdą ogólnopolską olimpiadę, w której szkoła brała udział, można było uzyskać jeden punkt za każdego ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady dana szkoła mogła uzyskać trzy punkty. Dodatkowe dwa punkty uzyskiwała szkoła z największą liczbą sukcesów w danym mieście. Suma wszystkich punktów uzyskanych w olimpiadach została pomnożona przez wskaźnik tego kryterium czyli 15%.

4.      Wskaźnik EWD - 25%

W tym przypadku została wyciągnięta średnia z wskaźników edukacyjnej wartości dodanej danej szkoły, a następnie wynik ten został pomnożony przez wskaźnik tego kryterium czyli 25%.

Tabela rankingowa:

32.318 pkt

13

1781

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki Słupsk

32.3 pkt

Źródło: Ranking Liceów Słupsk (waszaedukacja.pl)