• Let's STEM up our education

• Lemon county 3D

30.10.2023 11:52
        Capri_kraina_cytryn
        Is it winter or is it spring?  As we could see, the answer to this very simple question might be very subjective. We just couldn't believe how  it was possible to be dressed so warm in such beautiful weather. However, we also noticed that our short sleeves were nothing less funny for the Italians! But after a couple of days in Capri ("Let's STEM up our education" Erasmus+), nobody minded that any more. Capri means awesome views, beautiful weather, gorgeous people, but also... school. Just there, during fantastic workshops, our students - Wiktoria, Nadzieja, Natalia, Ola and Mateusz, together with teachers Maria Rządkowska and Marek Nędzusiak, had the opportunity to discover what STEM is,  coding, 3D printing, flying a drone or using VR glasses. We even got used to speedy walks in difficult conditions - way to school was always up!
        Our tanned faces will fade away soon, but never will it happen to our experience and memories.
        "Long live Erasmus+!" as we want to shout, waiting anxiously for next LTTAs?
      • ERASMUS SŁOWENIA

30.10.2023 11:51

Zdjęcie grupowe uczestnikówW dniach 14-21 maja w ramach projektu Erasmus+ - Let’s STEM up our education grupa projektowa odwiedziła miejscowość Murska Sobota w Słowenii🇸🇮

5 osobowa grupa uczniów w składzie Natalia Krzaczkowska, Aleksander Szewczyk, Krzysztof Mikucki, Bartłomiej Giers oraz Michał Duszny razem z opiekunami Panią Marią Rządkowską oraz Panią Małgorzatą Szwajkowską zwiedzali Słowenię, poznawali jej zwyczaje i wspólnie z innymi krajami pracowali nad plakatem.

Nie zabrakło śmiechu, zabawy, nowych znajomości i doświadczeń ☺️

Z radością oczekujemy na przyjazd naszych kolegów do naszej szkoły❤️

• Erasmus+ in Bucharest

30.10.2023 11:49
        Zdjęcie grupowe
        Nonetheless their young age our students are familiar with a saying that collecting memories, not things, makes our lives full. To prove it a group of 5 students and 2 teachers went to Bucharest for LTTA in a Erasmus+ project "Let's STEM up our education".  The Little Paris welcomed the newcomers with many attractions such as Singing Fountains Show, count Dracula or a vast collection of awfully luxurious  Rolls Royce! However, the meeting was also hard work - the students learnt a lot about coding, cooperating in a wondeful international teenage group.

Looking forward to the next meeting- this time in Turkiye!

• Spotkanie uczestników projektu

30.10.2023 11:46

19 listopada 2020 odbyło się spotkanie z uczniami nauczycielami współpracującymi w projekcie. Tym razem, ze względu na sytuację pandemiczną – online. Narodowa Agencja programu Erasmus+, zaleca tego typu spotkania w sytuacji, w której się znajdujemy -  projekt przecież nie może czekać!

Podczas spotkania omawialiśmy zadania, które jako partner w  projekcie musimy wykonać. Podzieliliśmy się na grupy dyskusyjne i grupy zadaniowe. Na początek przygotowujemy propozycję loga projektu, zakładamy funpage w mediach społecznościowych ora zrejestrujemy się na platformie e-Twinning.

Przygotowujemy również materiały filmowe o naszej szkole tak, żeby jak najlepiej przedstawić się naszym parterom.

Następne spotkanie już wkrótce!

• Pierwsze spotkanie z rodzicami

30.10.2023 11:41
        Logo projektu15 października 2020 odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami i uczniami biorącymi udział w projekcie. Mieliśmy to szczęście, że, zachowując reżim sanitarny, mogliśmy spotkać się osobiście. Rozmawialiśmy o idei programu Erasmus+ oraz o szczegółach naszego projektu. Omówiliśmy zadania projektowe oraz miejsca, do których się udamy. Zostały również przedstawione szkoły partnerskie. Uczniowie i rodzice mieli mnóstwo pytań i wątpliwości, głównie związanych z sytuacją pandemiczną, jednak wszystkie udało się rozwiać, dzięki elastyczności programu oraz Narodowej Agencji. Rodzice bardzo chętnie proponowali współdziałanie i pomoc. w realizacji zadań projektowych.