• From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen

• Ostatni wyjazd z projektu Erasmus+ "From Facebook to Tik Tok"

30.10.2023 12:52
        W dniach 29.05 - 01.06. 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Franek Nowacki, Hania Kargul, Kacper Świerczek, Natalia Radziejewska, Kamila Stereńczak, Maja Jęchorek, Maja Nowakowska, Michalina Leleniewska, Zuzanna Łuczak, Olivia Jackiewicz pod opieką koordynatorki projektu Pani Beatą Szlom oraz Pani Doroty Konkol uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach projektu Erasmus+ „From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen.”
      • From Facebook to Tik Tok. Become a Savvy Digital Citizen

30.10.2023 12:51
        Logo projektuOd 5 do11 marca 2023 roku grupa Erasmus+ "From Facebook to Tik Tok. Become a Savvy Digital Citizen" miała przyjemność gościć w swoich domach uczniów z zagranicy! Ostatnia projektowa mobilność była niesamowicie  twórcza i  intensywna. Nieustannie porozumiewając się w języku angielskim, uczniowie z Polski, Portugalii, Cypru, Finlandii, Bułgarii oraz Grecji zwiedzili razem Gdańsk, Ustkę oraz wzięli udział w warsztatach o social mediach. Jednak to nie wszystko! Spędzając ze sobą cały tydzień, polubiliśmy się i stąd narodziły się międzynarodowe przyjaźnie, których  nie zapomnimy do końca życia. Te wspaniałe chwile zawdzięczamy Pani prof. Beacie Szlom, koordynatorce projektu oraz Pani prof. Katarzynie Nowackiej, bez których zakończenie projektu nie byłoby możliwe! Dziękujemy!
      • UCZNIOWIE II LO Z WIZYTĄ W PAFOS

30.10.2023 12:49
        Paphos (Pafos) to niezwykle urokliwe miasto, które w czasach starożytnych było stolicą kraju. Dzięki niezliczonym zabytkom zostało wpisane na listę UNESCO i jest jednym z najlepszych miejsc na urlop na Cyprze dla osób lubiących zwiedzać. Za najpiękniejszą część Paphos uznawany jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który dawniej strzegł wejścia do portu, a obecnie jego główną atrakcją jest możliwość obejrzenia panoramy miasta z wieży. Piękna promenada wzdłuż wybrzeża to idealne miejsce na spacery o zachodzie słońca. Znajdziemy tu również stylowe tawerny, kawiarenki i restauracje. Według mitologii w okolicach wybrzeży Paphos narodziła się Afrodyta – bogini miłości i piękna. Dowodem na to jest słynna skała wyłaniająca się z błękitnych wód Morza Śródziemnego.
      • Powitanie wiosny w ramach Erasmus+

30.10.2023 12:48
        18 marca uczestnicy projektu Erasmus+ From Facebook to TikTok spotkali się online ze swoimi kolegami ze szkół partnerskich, aby wspólnie powitać wiosnę. Celem spotkania było stworzenie plakatów i sloganów, które uczczą nadejście wiosny. Uczniowie pracowali w grupach 3/4 osobowych i oto przedstawiamy efekty ich wspólnej pracy. Zapraszamy do podziwiania rezultatów i zagłosowania na Wasze 3 ulubione. Jesteśmy ciekawi, które plakaty najbardziej przypadną do gustu społecznościom szkolnym wszystkich krajów partnerskich!

koordynator projektu
        Justyna Szczypek - Bogdanowicz
      • Gwiazdkowy quiz międzynarodowy

30.10.2023 12:47

Niesamowicie gorąco było w piątek 18.12.2020 podczas międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli 6 krajów europejskich: Portugalii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Finlandii i oczywiście Polski (Słupsk). Tak! Spotkaliśmy się online i reprezentanci wszystkich krajów zaprezentowali swoje świąteczne obyczaje, następnie wspólnie zagraliśmy w świątecznego Kahoota. A co to Kahoot? To ulubione narzędzie wielu uczniów i nauczycieli do interaktywnych quizów! Internet wrzał, kiedy blisko 90 uczniów znajdujących się w sześciu różnych miejscach Europy w tym samym czasie sprawdzało znajomość zwyczajów bożonarodzeniowych swoich krajów!!! Emocje sięgały zenitu, a czat spotkania pędził jak szalony. To było piękne, niepowtarzalne, pełne wspaniałych emocji przeżycie dla wszystkich!
        Zwycięzcami quizu zostały trzy dziewczyny Jaana z Finlandii oraz Olivia i Lidia z Polski! Gratulujemy serdecznie!
        Cieszymy się ze mimo tego trudnego czasu udało nam się zrealizować to wyzwanie i spotkać się razem! 10 nauczycieli, 90 uczniów, blisko 100 osób na jednym spotkaniu online i nasz wspólny projekt europejski Erasmus+ From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen. Zostań zaradnym cyfrowym obywatelem