• Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critics

• Goście z zagranicy

• 30.10.2023 11:36
        • Grupowe zdjęcie uczestników Erasmusa na tle Ratusza w Słupsku
          W dniach 26-30 września odbyła się w naszej szkole druga mobilność w ramach projektu Erasmus+ "Complex challenges and develop innovative solutions by mastering critic". Uczniowie naszej szkoły przyjęli do swoich domów uczniów z Turcji, Grecji oraz Hiszpanii, dzięki czemu mogli pokazać polską gościnność!! Warto wspomnieć, że w tym spotkaniu, po raz ostatni, byli obecni uczniowie z Wielkiej Brytanii.

• Wspólnie omawialiśmy tematy związane z wszechobecną dyskryminacją - każdy kraj opowiedział jak to wygląda u nich oraz, w jaki sposób możemy walczyć z tym zjawiskiem.Towarzyszyły nam różne atrakcje: spotkanie z Panem wiceprezydentem miasta Markiem Golińskim, zwiedzanie słupskiego ratusza oraz podziwianie panoramy miasta z wieży ratuszowej. Zwiedzaliśmy również Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Czarownic, spacerowaliśmy bulwarami. Braliśmy udział w warsztatach na temat dyskryminacji i różnic kulturowych w Akademii Pomorskiej. Wybraliśmy się również do Ustki, by zobaczyć i usłyszeć historię słynnych Bunkrów Büscher'a przy akompaniamencie szumiących fal.

W przedostatni dzień odbyła się wycieczka do Torunia, gdzie zwiedziliśmy "Niewidzialny dom".

Ostatniego dnia w auli szkoły odbyło się oficjalne pożegnanie uczestników mobilności. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie, skosztowali pysznego tortu oraz wysłuchali utworów naszego wspaniałego Chóru „Fantazja” pod kierunkiem Pani Lilianny Zdolińskiej.