• Improve yourself, diversify your future

• ERASMUS IMRPOVE YOURSELF, DIVERSIFY YOUR FUTURE PROFESSION

• 30.10.2023 11:08
        • Aula szkoły. Młodzież wraz z opiekunami pozuje trzymając baner Erasmusa
          W dniach 18-22 października 2021 w ramach projektu Erasmus + gościliśmy w naszej szkole uczniów z Włoch, Węgier i Rumunii. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie przez Pana Dyrektora Mariusza Domańskiego. Mieliśmy okazję również lepiej poznać naszych gości, gdyż każda grupa przygotowała prezentację o swoim kraju. Uczniowie z zagranicy wzięli również udział w spotkaniu z Panią Prezydent Krystyną Danilecką - Wojewódzką w Ratuszu. We wtorek wysłuchaliśmy wykładów na temat rynku pracy, a w środę udaliśmy się na wycieczkę do Ustki, gdzie odwiedziliśmy Urząd Miasta, a także Bunkry Blüchera. W czwartek wybraliśmy się do Słupskiego Inkubatora Technologicznego i do Starostwa Powiatowego, gdzie również rozmawialiśmy o lokalnym rynku pracy. Później wyruszyliśmy na Komendę Policji, gdzie funkcjonariusze opowiedzieli nam, jak wygląda praca w służbach mundurowych. Czwartkowe popołudnie i wieczór uczniowie spędzili razem, pokazując zagranicznym uczniom wiele ciekawych miejsc w Słupsku i okolicach. W piątek, czyli ostatni dzień naszego projektu, nasi goście wzięli udział w szybkim kursie języka polskiego. Trzeba przyznać, że nauka naszego języka poszła im bardzo dobrze. Na sali gimnastycznej wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę oraz dwa tańce znane z TikToka. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty. Oficjalne zakończenie i pożegnanie odbyło się w restauracji Anna De Croy, na którą zaproszeni byli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Cały tydzień upłynął nam w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję spotkać się z uczniami i nauczycielami z Włoch, Węgier i Rumuni.