• Czy znasz język ojczysty?

• Konkurs Czy znasz język ojczysty? rozstrzygnięty

• 22.04.2024 10:36
        • 19 kwietnia przeprowadzony został w naszej szkole
          XIII Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla
          Uczniów Szkół Podstawowych

„Czy znasz język ojczysty?”.

Tego dnia gościliśmy w gmachu II LO 20 uczestników z Głobina, Kawkowa, Darłowa, Nowej wsi Lęborskiej, Siemianic oraz Słupska. Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu poprawności i kultury języka polskiego.
          Miło nam stwierdzić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy o języku polskim oraz umiejętnością sprawnego posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Komisja konkursowa w składzie: Kinga Mielczarek, Bożena Gajdzis oraz Iwona Płóciennik po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:
          I miejsce oraz Indeks II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku
          Flavio POSTLIGLIONE - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach

Iga STAWASZ - Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Siemianicach

Justyna MAJEWSKA - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsk

Choć nasze przedsięwzięcie miało formę konkursu, która przecież wiąże się z pojęciem rywalizacji, pragniemy podkreślić, że wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami. Ich sukces polega na samym rozumienia, iż język jest naszym wspólnym dobrem, a umiejętność posługiwania się tym wyjątkowym narzędziem w sposób rozumny i świadomy należy do naszych obowiązków.
          Przy organizacji konkursu nieoceniona okazała się pomoc naszych uczennic: Mai Rybak, Wiktorii Szokalskiej, Agnieszki Korycik, Anieli Buńkowskiej oraz Nadii Korotusz. Bardzo dziękuję dziewczętom za zaangażowanie.

Osobom nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Płóciennik