• From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen

• UCZNIOWIE II LO Z WIZYTĄ W PAFOS

• 30.10.2023 12:49
        • Paphos (Pafos) to niezwykle urokliwe miasto, które w czasach starożytnych było stolicą kraju. Dzięki niezliczonym zabytkom zostało wpisane na listę UNESCO i jest jednym z najlepszych miejsc na urlop na Cyprze dla osób lubiących zwiedzać. Za najpiękniejszą część Paphos uznawany jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który dawniej strzegł wejścia do portu, a obecnie jego główną atrakcją jest możliwość obejrzenia panoramy miasta z wieży. Piękna promenada wzdłuż wybrzeża to idealne miejsce na spacery o zachodzie słońca. Znajdziemy tu również stylowe tawerny, kawiarenki i restauracje. Według mitologii w okolicach wybrzeży Paphos narodziła się Afrodyta – bogini miłości i piękna. Dowodem na to jest słynna skała wyłaniająca się z błękitnych wód Morza Śródziemnego.
        • Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami ze spotkania uczniów naszej szkoły z uczniami naszej szkoły partnerskiej w Pafos na Cyprze! Uczniowie uczestniczą w spotkaniach w ramach programu Erasmus+ " From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen."

Album ze zdjęciami ze spotkania https://sway.office.com/6i0WG4SLxdzwz7O3?ref=Link