• Improve yourself, diversify your future

• V Bieg Erasmusa – wspólnie ustanowiliśmy rekord Polski!

30.10.2023 10:35

Logo biegu - Erasmus run 2021W imieniu organizatora biegu, bardzo miło mi poinformować, że wspólnie pobiliśmy Rekord Polski w kategorii "Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin". W biegu swoich sił spróbowało ponad 1800 młodych Europejczyków z Polski.

Organizatorzy bardzo dziękują za wszystkie nadesłane prace konkursowe, za Wasz wysiłek i chęć podzielenia się emocjami. Widać, że atmosfera podczas biegu była niesamowita. Dołączamy się do życzeń jak najwięcej aktywności fizycznej, w szczególności biegania – jako najprostszej formy ruchu w ramach możliwości realizowania projektów i międzynarodowych partnerstw programu Erasmus+ i EKS oraz PO WER.

Tutaj możecie sprawdzić swoje wyniki:  https://live.sts-timing.pl/biegerasmusa2021/

Dziękujemy wszystkim, którzy się zarejestrowali i wzięli udział w tym wydarzeniu. Byliście super!

Maria Rządkowska

• Rozwiązywanie problemów - etap I

30.10.2023 10:33

Hi everyone,

first of all I want to thank  you all for your attendance, it was so nice to meet you all!

Now, the clue, as I promised 🙂

1. e-Twinning - Maria is still waiting for you to get you into the project. So please register yourself if you are not there, if you are, send to Maria your name so that she can find you and invite you to her contacts. Then accept her invitation, and after a while accept it again, this time to the project.
        2. Facebook  - Ionela, please create it and invite us asap.
        3. Elena - what are the news about our webpage? are you working on it?
        4. Logo - we are waiting for the Italian and Hungarian ones - as soon as you send it/them to me, I will send all of them to all of you so that we can decide on which should be THE ONE.
        5. the Turkish issue:
        • e-book - Maria agreed to take it over - thanks so much 🙂
        • three options to deal with Turkish LTTA:
          a) we are doing it online - problems: how to make it technically working to gather 50 students and 8 teachers for 3 days for the lectures and workshops?
          b) we are not doing this LTTA at all - students and teachers that were supposed to go there, go to other countries, so the travelling groups are bigger, BUT we still have to do the activities that had been suggested to Turkey (lectures and workshops). If you look into the agenda of each LLTA, there is a lot of things to do. How can we pack even more? It will be a very hard week each tome instead of having fun a bit
          c) another partner will take over the Turkish LTTA, it means that the country will be hosting twice. of course this country will send more students each time. The question is - who is going to do that? It could be Poland, but if you look into the project, there is a particular order: Poland - Turkey - Itali - Romania- Hungary. So if I were  to host twice it would be: Poland - Poland - Italy - Romania - Hungary and the chance to reorder the meetings is slight.

I think it is all we could discuss?

Ecaterina, you had some questions (in French) about the budget, well each partner has a separate one, so I can't be sure of yours. Please analise it with your NA.

Write back referring to any of the points above,

Take care,

Marysia

• Spotkanie uczestników projektu

30.10.2023 10:31

19 listopada 2020 odbyło się spotkanie z uczniami nauczycielami współpracującymi w projekcie. Tym razem, ze względu na sytuację pandemiczną – online. Narodowa Agencja programu Erasmus+, zaleca tego typu spotkania w sytuacji, w której się znajdujemy -  projekt przecież nie może czekać!

Podczas spotkania omawialiśmy zadania, które jako koordynator projektu musimy wykonać. Podzieliliśmy się na grupy dyskusyjne i grupy zadaniowe. Na początek przygotowujemy propozycję loga projektu, zakładamy funpage w mediach społecznościowych ora zrejestrujemy się na platformie e-Twinning.

Przygotowujemy również materiały filmowe o naszej szkole tak, żeby jak najlepiej przedstawić się naszym parterom.

Następne spotkanie już wkrótce!

• Pierwsze spotkanie z rodzicami

30.10.2023 10:30
        Logo programu Erasmus+15 października 2020 odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami i uczniami biorącymi udział w projekcie. Mieliśmy to szczęście, że, zachowując reżim sanitarny, mogliśmy spotkać się osobiście. Rozmawialiśmy o idei programu Erasmus+ oraz o szczegółach naszego projektu. Omówiliśmy zadania projektowe oraz miejsca, do których się udamy. Zostały również przedstawione szkoły partnerskie. Uczniowie i rodzice mieli mnóstwo pytań i wątpliwości, głównie związanych z sytuacją pandemiczną, jednak wszystkie udało się rozwiać, dzięki elastyczności programu oraz Narodowej Agencji. Rodzice bardzo chętnie proponowali współdziałanie i pomoc. w realizacji zadań projektowych.