• Żeńska drużyna z dyplomami
          • I znowu sportowy sukces

          • 05.04.2024 r.- w piątek w Lasku Północnym w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach zmagań Słupskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2023/2024.

            Fantastyczny, świetny, kosmiczny występ zanotowali zawodnicy II LO w Słupsku, zdobywając tytuł mistrzowski (I miejsce) w klasyfikacji dziewcząt i chłopców.

            Złote medale Naszych drużyn to wspaniałe podsumowanie biegów w tym sezonie.

             

            Reprezentacja- chłopcy:

            1.Gromulski Michał 2a

            2.Machtyl Miłosz 2c

            3.Fedoruk Arkadiusz 1e

            4.Kurowski Konstanty 1a

            5.Kruk Bartosz 1a

            6.Metera Konrad 1e

             

            Reprezentacja - dziewczęta:

            1.Pestka Oksana 2b

            2.Szczegielniak Natalia 2b

            3.Jęchorek Kinga 2d

            4.Szczudrawa Marta 3b

            5.Smagoń Karolina 1e

            6.Korycik Agnieszka 2c

             

            Gratulacje!!!

             

            Ze sportowym pozdrowieniem

            Nauczyciele WF z ,,Micka

        • Plakat
          • Sukces młodych artystek

          • 06. kwietnia w Ośrodku Teatralnym Rondo odbyły się Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Młodzi mówcy zmierzyli się w tym roku z twórczością poetycką Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza oraz prozą Witolda Gombrowicza.  

            Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennice naszej szkoły Anastazja Czernikowska i Karolina Kozłowska odniosły duży sukces i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, zdobywając kolejno I i II Nagrodę. Z okazji Roku Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Witolda Gombrowicza jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Karolinie Kozłowskiej za interpretację utworu Zbigniewa Herberta. 

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  

        • Zębopedia 1
          • Projekt “Zębopedia”

          • Projekt “Zębopedia” organizowany przez uczniów naszej szkoły, pod opieką lekarza dentysty Natalii Kempy, absolwentki naszego liceum, podejmuje się kolejnej akcji. Uczniowie pojawią się wraz ze studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ze swoim projektem w galerii handlowej Forum w Gdańsku. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach akcji “Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA, które obejmuje projekt naszych uczniów patronatem. Podczas spotkania twórcy projektu będą szerzyć wiedzę o chorobach oraz profilaktyce jamy ustnej i zębów. Zapraszamy do galerii “Forum” już 13. kwietnia i do wsparcia inicjatywy naszych uczniów.

        • Dyplom z nagrodą specjalną
          • Wyśpiewany Indeks Katedry Sztuki Muzycznej

          • Natalia Kwiatek uczennica klasy IV b zdobyła Nagrodę Specjalną w VIII edycji festiwalu "Swego nie znacie". Jury Katedry Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku postanowiło przyznać Natalii Indeks na studia muzyczne.

            Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za muzyczną karierę!

            K. Mielczarek 

        • Grafika ilustracyjna
          • Finałowy turniej szachowy

          • 05.04.2024 r. w ZS ,,Elektryk" w Słupsku odbył się już czwarty, a zarazem finałowy i podsumowujący turniej szachowy w edycji 2023/2024. Reprezentacja słupskiego ,,MICKA" zakończyła roczne zmagania na szachownicach, odnosząc wielki sukces, zdobywając I miejsce w zawodach, a tym samym uzyskując tytuł MISTRZÓW SŁUPSKA.Słupska Liga Szachowa w obecnym roku szkolnym obejmowała starty w 4 turniejach zasadniczych, w których udział wzięło 8 drużyn ze SPP. Od początku zawodnicy II LO w Słupsku prezentowali bardzo wysoki poziom meczowy, obejmując ligowe prowadzenie.Piątkowy finał potwierdził tylko fantastyczne przygotowanie zawodników w tej ,,królewskiej grze".Mistrzowie Słupska wystąpili w składzie:1.CZAJA WIKTOR 2A2.POKORSKI SŁAWOMIR 2A3.GOŁĘBIOWSKI PIOTR 2E4.CZAJKA MATEUSZ 2C5.LASKOWSKI JAKUB 1CBRAWO!!!BRAWO!!! BRAWO!!!Ze sportowym pozdrowieniem

            Krzysztof Błażejów- opiekun koła szachowego

        • Grafika programu „Razem walczyMY z bezdomnością”
          • „Razem walczyMY z bezdomnością”

          • 5.04.2024 r. w murach II LO w Słupsku został zorganizowany „Kiermasz słodkich gestów”, któremu przyświecał szczytny cel - zebranie funduszy na zakup żywności i artykułów higienicznych, które przekazane zostaną do schroniska dla osób bezdomnych.

            „Razem walczyMY z bezdomnością” to projekt społeczny tworzony w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez cztery uczennice naszej szkoły: Marysię Gliszczyńską, Patrycję Jackowiak, Maję Królikowską, Lenę Kurlapską - opiekunka projektu Pani Kinga Mielczarek

            Po przeprowadzeniu ankiet wśród młodzieży na temat problemu bezdomności w XXI w. okazało się, że kwestia ludzi bezdomnych jest nadal aktualna. Dlatego poprzez realizację projektu rekomendujemy pomoc osobom bez dachu nad głową wśród młodzieży, bo przecież młode pokolenie to przyszłość świata. Najlepszym sposobem na zmianę społeczeństwa jest rozpoczęcie przemian w swoim otoczeniu. Nasze działanie ma uwrażliwiać młodych ludzi na cierpienie innych i pokazać, że każdy, jeżeli tylko chce, może pomóc. 

            Kiermasz nie tylko dostarczył smacznych doznań, ale także rzeczywistą pomoc dla najbardziej potrzebujących. Razem możeMy więcej!

            Zespół Projektowy

        • Popiersie Adama Mickiewicza - grafika
          • Laureaci XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Adama Mickiewicza 2023/2024

          • W kategorii Proza nagrodzeni zostali:

            • I miejsce – za tekst „Ruski mir” - Mikołaj Kurdasiński – SP im. H. Sienkiewicza w Głobinie
            • II miejsce – za tekst „W moim magicznym domu” - Lilianna Zawadzka – SP im. J. Brzechwy w Damnie
            • III miejsce – za tekst „Kim jestem” - Paulina Klimiuk – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. G. Morcinka w Słupsku
            • wyróżnienie – za tekst „Apokalipsa św. Cezara” - Dominika Dobranowska - II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku
            • wyróżnienie – za tekst „Przygody głównych bohaterów z perspektywy postaci pobocznej” - Gabriela Dumin – SP im. H. Sienkiewicza w Głobinie

             

            W kategorii Poezja nagrodzone osoby to:

            • I miejsce – za tekst „Zabawa z Mickiewiczem” - Maja Królikowska – II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku
            • II miejsce – za tekst „Pokój” - Svyatoslava Herasymenko – SP im. J. Brzechwy w Damnie
            • III miejsce – za tekst „KOMPleksy” - Klaudia Jaskólska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach
            • wyróżnienie – za tekst „Dziś zadano mi pracę w szkole” - Lilianna Zawadzka - SP im. J. Brzechwy w Damnie
            • wyróżnienie – za tekst „Szczęśliwe chwile” - Laura Judek – SP im. Polskich Noblistów w Sycewicach
            • wyróżnienie – za tekst „Ojczyzna” - Jana Jakhipova - SP im. Polskich Noblistów w Sycewicach
            • wyróżnienie – za tekst „Poczucie nadziei” - Zofia Ligier – SP nr 20 w Gdyni

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym osobom i jednocześnie zawiadamiamy, że nagrody wyślemy do końca kwietnia.

        • Aula szkoły. Młodzież z dyplomami.
          • Zamiast hejtować zacznij mediować!

          • 05. 04. 2024 r. zespół projektowy pt. “Zamiast hejtować zacznij mediować” przedstawił uczniom naszej szkoły działania, jakie podjął w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie zaprezentowali obszerną wiedzę z zakresu mediacji. Uczestnicy zajęć mieli okazje posłuchać o mechanizmach powstawania konfliktów i uświadomić sobie, do czego mogą prowadzić nierozwiązane spory. Po części teoretycznej uczestnicy spotkania mieli za zadanie wykonać plakaty na temat tego, że mediacja jest skutecznym sposobem rozwiązywania konfliktów szkolnych.

            Uczennice klasy IE- Natalia Czekaj oraz Amelia Wargacka, które ukończyły szkolenie z zakresu mediacji rówieśniczych opowiedziały też o zajęciach, które przeprowadzały w słupskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Podkreśliły, jak ważne jest pokazanie dzieciom już od najmłodszych lat, jak rozwiązywać spory bez przemocy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach i z dużym zaciekawieniem oglądały scenki mediacyjne odgrywane na pacynkach.

            Temat związany z mediacją został uzupełniony przez panią profesor Dorotę Kłos, która jest mediatorką w Polskim Centrum Mediacji w Słupsku. Gościem specjalnym wydarzenia była sędzia pani Olga Kurowska- przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Słupsku, która opowiedziała, jak od strony praktycznej wygląda mediacja w postępowaniu cywilnym.

            Zostały też wręczone podziękowania opiekunce projektu pani Katarzynie Michalik, pani Dorocie Kłos za wsparcie merytoryczne oraz sędzi pani Oldze Kurowskiej.

            We współczesnym świecie zjawisko hejtu jest często spotykane i rodzi wiele negatywnych skutków. Projekt “Zamiast hejtować zacznij mediować” ma na celu pokazanie, że szczerą rozmową i dobrymi chęciami jesteśmy w stanie rozwiązać problem, a szacunek do drugiego człowieka powinien być jedną z wyższych wartości!

            Zespół projektowy “Zamiast hejtować zacznij mediować”

            wraz z opiekunem

        • Logo konkursu
          • Finał ogólnopolskiego konkursu Brain Bee

          • W sobotę 6 kwietnia 2024 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się ogólnopolski finał konkursu Brain Bee.Uczniowie szkół średnich, wyłonieni w etapach regionalnych konkursu zmierzyli się w wielkim finale odbywającym się w Kielcach. Konkurs miał na celu wyłonienie osób, których pasją jest szeroko rozumiana neurobiologia, czyli neurocytologia, neurohistologia bardzo ogólnie ujęty temat nauk neurobiologicznych. W konkursie udział wzięło 29 uczniów z całej polski. Z naszej szkoły udział w finale wziął Krzysztof Paczkowski z klasy II B  zajmując 4 miejsce.

            https://cm.ujk.edu.pl/index.php/collegium-medicum/1468-fina%C5%82-og%C3%B3lnopolskiego-konkursu-brain-bee

        • Popiersie Mickiewicza - grafika
          • XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ADAMA

          • Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu literackiego za tak ogromne zainteresowanie. Nasze serca się radują, że ciągle są młodzi ludzie, którzy kochają literaturę i sami chcą ją tworzyć. W związku z tym, że w tym roku wpłynęło bardzo dużo prac na konkurs, musimy przesunąć nieco termin ogłoszenia wyników.

            Informujemy, że o tym, kto zdobył nagrody i wyróżnienia, napiszemy najpóźniej w środę – 10.04. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i cierliwość.

        • Grafika ilustracyjna
          • Finał konkursu Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024

          • Osoby zakwalifikowane do finału konkursu Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024

            1. Danylo Chernysh SP nr 9 w Słupsku, opiekun- p. Agata Kolatowicz
            2. Lena Cyprych SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
            3. Alicja Fudro SP 5 w Słupsku
            4. Jan Kamiński SP w Głobinie, opiekun- p. Aleksandra Wolska
            5. Julia Kamińska- Żynis SP 2 w Ustce, opiekun- p. Joanna Tuziak
            6. Maksymilian Krzyżek SP 2 w Ustce, opiekun- p. Joanna Tuziak
            7. Bartłomiej Maciejczak SP w Damnicy, opiekun- p. Monika Przyborowska
            8. Flavio Postiglione SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
            9. Mateusz Rutkowski SP nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski
            10. Malwina Skowronek SP w Kwakowie
            11. Iga Stawasz SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
            12. Adrianna Szeląg SP 5 w Słupsku
            13. Jan Unterschuetz SP nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski
            14. Michał Żal SP 1 w Ustce
            15. R.P. SP STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)
            16. M. S-G STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)
            17. A. Ł. STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)

            Zapraszamy na finał, który odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. (o godzinie 14.15, sala 116) w II Liceum
            Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku przy ul. A. Mickiewicza 32. Uczniowie powinni mieć
            przy sobie ważną legitymację szkolną, linijkę i przybory do pisania oraz kalkulator. Etap finałowy składać się
            będzie z zadań otwartych oraz testu wyboru jednokrotnego. Przewidziany czas to 1h zegarowa.

        • Zdjęcie z dronu  placu zwycięstwa w słupsku w trakcie obchodów dnia autyzmu
          • Niebieski dzień w Słupsku

          • Trzeciego kwietnia w naszym mieście świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który jest międzynarodowym świętem, obchodzonym na całym świecie 02.04. W ramach tej akcji wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w tworzeniu największego niebieskiego serca z parasoli. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, świetnie się bawiliśmy i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego i pięknego przedsięwzięcia.

        • Plakat imprezy Moc Kultury
          • Finał projektu "Moc Kultury"

          • Serdecznie zapraszamy na finał projektu "Moc Kultury", który odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 17:00 w Teatrze Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5a), w ramach którego zagra zespół muzyczny "Triandria" w składzie: Michał Mezger Antonii Walas i Paweł Korneluk.  Nastąpi także podsumowanie działań projektowych i wręczenie podziękowań.

            Zespół projektowy "Moc Kultury"

        • Logo "zwolnieni z teorii"
          • "Zębopedia"

          • "Zębopedia" to projekt społeczny tworzony w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii” przez czwórkę uczniów naszej szkoły - Natalię Krzaczkowską, Monikę Krzaczkowską, Mateusza Kempę oraz Jakuba Nyka. Nad przedsięwzięciem czuwa opiekun, a jednocześnie absolwentka naszego liceum – lekarz dentysta, Natalia Kempa. Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, chorób i profilaktyki jamy ustnej wśród społeczeństwa. Autorzy projektu docierają do najmłodszych w czasie spotkań z dziećmi w przedszkolach oraz do ludzi dorosłych dzięki akcjom profilaktycznym organizowanym w Słupsku czy nawet w Gdańsku.

            W ramach inicjatywy odbyły się trzy spotkania edukacyjne dla najmłodszych w lokalnych przedszkolach. Licealiści zorganizowali również akcję profilaktyczną w Powiatowym Zakładzie Usług Medycznych w Słupsku z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Wydarzenie odbyło się dnia 22 marca br. i objęło swoimi działaniami zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów przychodni.

            Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydentki Miasta Słupsk, Burmistrza Miasta Ustka, Prezydenta Miasta Sopot oraz Patronatem Instytucjonalnym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada również liczne grono sponsorów.

        • Aula szkoły. Tablica z informacją o  wydarzeniu.
          • FESTIWAL KSIĄŻKI

          • 22. marca w auli naszej szkoły odbył się Festiwal Książki, który był finałem projektu “Z książką w torbie 2” w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Na to wydarzenie zostali zaproszeni goście ze szkół podstawowych. Uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół STO w Słupsku uczestniczyli w warsztatach czytelniczych i zabawach słownych Zadaniem dzieci było również zaprojektowanie własnej okładki na książkę. Mali miłośnicy literatury świetnie się bawili i opuścili mury naszej szkoły z uśmiechem na twarzy 

            Na drugą część wydarzenia zostali zaproszeni uczniowie klas 7. i 8. ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9 Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę na temat ciekawostek książkowych podczas “Familiady”. Najlepsi w tej konkurencji okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku.  

            Punktem kulminacyjnym wydarzenia było spotkanie autorskie z Danielem Odiją - słupskim pisarzem, dziennikarzem, publicystą oraz animatorem kultury. Artysta zaprezentował swój dorobek literacki oraz ciekawie opowiadał o inspiracjach i początkach swojej twórczości. Duże zaskoczenie wywołała tetralogia “Bardo”, która stanowi absolutny fenomen na polskiej scenie komiksowej. 

            Podczas festiwalu ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt. “Książka jako drzwi do świata marzeń”. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe. 

            Zwieńczeniem wydarzenia był kiermasz książki oraz zabawy z kołem fortuny, cytaty z książek przepowiadające przyszłość, łamigłówki literackie oraz tablica rekomendacji, na której można było podzielić się swoją ulubiona książką. 

            Festiwal Książki był doskonałą okazją do podsumowania działań związanych z projektem “Z książką w torbie 2”. Celem wydarzenia było również zaszczepienie, szczególnie wśród najmłodszych, miłości do książek oraz ukazanie, że czytanie nie musi być nudne, i może sprawiać radość oraz dawać dużą moc inspiracji dla innych!  

            Zespół projektowy “Z książką w torbie” 

            wraz z opiekunem 

        • Uczestnicy warsztatów
          • Warsztaty o sztuce

          • “Dlaczego kamień jest gładki tylko z wierzchu? Żeby ktoś mógł usiąść na tym kamyku”- o sztuce odpowiadania na trudne pytania i intuicyjnej zdolności postrzeganiu sztuki... 

              26. marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w warsztatach o sztuce, które zostały przeprowadzone przez Panią Małgorzatę Różańską- edukatorkę działającą przy Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Zajęcia bazowały na wystawie pt. “Z perspektywy rybiego oka” i miały na celu wykształcenie umiejętności wyrażania własnych odczuć i doznań w sposób werbalny lub za pomocą aktywności twórczej. Uczennice miały za zadanie wybrać obraz, który najbardziej je zaintrygował i przy użyciu kawałka kartki stworzyć jego własną interpretację. Następnie uczestniczki warsztatów nadawały poszczególnym pracom tytuły zgodnie z własnymi odczuciami. Niełatwym zadaniem okazało się sformułowanie pytania na temat najbardziej intrygującego większości z nas dzieła i próba udzielenia na nie odpowiedzi.   

            Udział w warsztatach był doskonałą okazją do wyzwolenie wśród uczestników otwartej i poszukującej postawy wobec otaczającego świata, a także budowania poczucia, że każdy z nas może interpretować sztukę na swój sposób bez sztywno określonych ram.... 

        • Plakat do filmu
          • Strefa interesów

          • 25 marca 2024 roku klasy 1c oraz 2d w ramach edukacji filmowej w szkole ponadpodstawowej uczestniczyła w seansie filmowym pt. "Strefa interesów".

            Polsko-brytyjsko-amerykański dramat historyczny z 2023 roku opowiadał o banalności zła i Zagładzie widzianej oczami komendanta obozu w Auschwitz. W 2024 roku obraz Jonathana Glazera otrzymał Oscary dla najlepszego filmu międzynarodowego oraz za najlepszy dźwięk.