• Dyplom
          • Wolontariusze Micka wyróżnieni

          • 15 grudnia w Nowym Teatrze im. Witkacego odbyła się Gala Wolontariatu 2023. Udział w niej wzięli także wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i Przyjaciele”. W uznaniu szczególnej postawy: pełnej wrażliwości, otwartości, empatii i chęci niesienia pomocy klub i wolontariusze otrzymali dyplom uznania, natomiast wyróżnienia indywidualne otrzymały: Wiktoria Czubak, Maja Górmińska, Weronika Gwóźdź-Sprotekowska, Agnieszka Korycik, Karolina Kozłowska, Michalina Zacharzewska, Maja Gzylewska, Aleksandra Michalska, Natalia Strzała, Michalina Kuśmierczyk, Barbara Pominkiewicz i Natalia Czekaj.

            Miło nam też zakomunikować, że pani Dorota Kłos została wyróżniona tytułem Koordynator Roku Korpusu Solidarności 2023 w województwie pomorskim.

            Dla nas wolontariuszy była to świetna okazja do docenienie bezinteresownej pracy oraz poznanie i integrację z innymi wolontariuszami z okolic Słupska. Miłym akcentem gali był występ Kariny Przybysz, która wprowadziła świąteczny nastrój. Uroczystość uświetniła swoją obecnością prezydentka Słupska pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która podziękowała wolontariuszom za bezinteresowną pracę.

            Wiktoria Czubak i Maja Górmińska

        • Młodzież na stoku w Pejo we Włoszech
          • Technika wszechobecna…tylko która najważniejsza?

          • Włochy, narty, snowboard, biały puch, piękne słońce … to o co chodzi z tą techniką?

            Cały tydzień uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych wraz z kadrą (B. Piłka, B. Szlom, M. Rądkowska, K. Mikucki, K. Błażejów, R. Jakowczyk) oraz instruktorami szlifowali technikę jazdy na urokliwych włoskich trasach zjazdowych. Technika była niezwykle ważna ze względu na pełen zakres warunków pogodowych, od mgły gęstej jak mleko po przepiękne słońce. Trasy we wszystkich kolorach trudności a zjazdy ze szczytów o wysokości 3000 m wymagały niezwykłego skupienia i dawania z siebie absolutnie wszystkiego.

            Ale technika była jeszcze bardziej wśród nas obecna. Telefony, aplikacje, pomiary nachyleń, przejechanych kilometrów i prędkości cały czas nam towarzyszyły. Poczucie wiatru we włosach ( oczywiście pod kaskami) już nie wystarczało. Cóż, postęp cywilizacyjny to nasza przyszłość.

            Trasy w Pejo, Tonale i Marilleva uważamy na niezwykle godne polecenia!

        • Dyrektor szkoły pan Mariusz Domański przekazuje pani Aurelii Anioł przygotowane przez społeczność II LO w Słupsku paczki.
          • Społeczność Micka nie ustaje w pomaganiu potrzebującym

          • Zakończyliśmy akcję Paczuszka dla maluszka: uroczyste przekazanie darów na rzecz Fundacji Małych Stópek miało miejsce 18 grudnia br. Dyrektor szkoły pan Mariusz Domański złożył na ręce pani Aurelii Anioł przygotowane przez społeczność II LO w Słupsku paczki dla najmłodszych (a było ich bardzo dużo).

            Dyrektor podkreślił, że świąteczne pomaganie to dobre praktyki naszej szkoły. Podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy: uczniom, rodzicom i nauczycielom. Szczególne podziękowania skierował pod adresem wolontariuszy klubu „Micek i przyjaciele”, bez których działalność dobroczynna nie byłaby tak skuteczna.

            Pani Aurelia Anioł – pracownica Domu dla Dzieci z Ustki – wyznała, że niezwykle budujące i wzruszające jest to, że młodzi ludzie myślą nie tylko o sobie, ale chcą dać swój czas, aby pomagać innym ludziom.

            Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo: rodzice i nauczyciele! Dziękuję:)

            Dorota Kłos – opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”

        • Dyrektor z harcerzami przy popiersiu Mickiewicza na holu w szkole.
          • Betlejemskie Światełko Pokoju

          • 18 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku zapłonęło Betlejemskie Światełko Pokoju. Tegorocznym hasłem towarzyszącym wydarzeniu jest "Czyńmy pokój". Jest ono nawiązaniem do obecnych, ciężkich czasów, w których potrzymanie go wymaga od nas niesamowitej wytrwałości. A ludzie o pokój zabiegający są tymi, którzy mają w sobie siłę i odwagę do działania i rozwiązywanie problemów. Rozprzestrzenianie tak pięknej wartości dookoła siebie jest tym, co ułatwia nam rozpoznawanie dobra i podejmowanie właściwych decyzji.

        • Młodzież przed stołem z domkami z piernika
          • Piernikowe szaleństwo w Cepelin Books!

          • 15. grudnia uczennice klasy 1e w składzie Natalia Czekaj, Barbara i Maria Pominkiewicz pod opieką pani Katarzyny Michalik miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach budowania domków z piernika w ramach Słupskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zajęcia poprowadziła pani Mirosława Korda w kluboksięgarni Cepelin. Wspólne stworzyliśmy magiczną wioskę z piernika, a słodkie domki można podziwiać do 22. grudnia w tym magicznym miejscu.

            Dziękujemy serdecznie Miastu Słupsk za zaproszenie i wspaniale spędzony czas!

        • Młodzież podczas eksperymentów chemicznych
          • Kolory chemii

          • 13.12 i 14.12 gościliśmy w naszej szkole uczniów klas patronackich z SP 5 i SP 8. Brali oni udział w zajęciach chemicznych pt. ,,Kolory chemii"

            Obserwowali doświadczenia, których motywem przewodnim były różne kolory : samoistne mieszanie, chemiczny kameleon, zasłona dymna, chemiczna lokomotywa, sztuczna krew.

            Następnie nasi goście sami badali odczyny roztworów i wyciągali wnioski ze swoich doświadczeń.

            Na koniec warsztatów samodzielnie wykonywali różnego rodzaju slaimy.

        • Dorota Kłos podczas prowadzenia lekcji
          • Mediatorki mediacji rówieśniczych z Micka dzielą się wiedzą i umiejętnościami

          • Mediatorki mediacji rówieśniczych: Maria Cisowska z klasy 3c oraz Natalia Czekaj i Amelia Wargacka z klasy 1e udały się 13 grudnia do dwóch słupskich szkół: Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Ekonomicznych, aby podzielić się swoją wiedzą na temat mediacji i zachęcić swoich rówieśników do rozwiązywania sporów bez przemocy 

            Lekcje poświęcone mediacji poprowadziła pani Dorota Kłos - mediatorka i opiekunka szkolnych mediatorów. Uczniowie budowlanki i ekonomika mogli dowiedzieć się: czym są mediacje? kim jest mediatordlaczego warto mediować? Zajęcia zostały wzbogacone o symulację mediacji, którą poprowadziły dziewczyny z Micka. Dzięki odegranej scence mediacyjnej młodzież  mogła zobaczyć, na czym polega sprawiedliwość naprawcza i jakie korzyści odnoszą strony konfliktu, jeśli zamiast walki wybiorą rozmowę. 

            Dziękuję mediatorkom za poświęcony czas i zaangażowanie😊 

            Dziewczyny! Wielkie brawa😊 

            Dorota Kłos - opiekunka mediatorów mediacji rówieśniczych 

        • Chór wraz z orkiestrą
          • Kolędy świata

          • 10. grudnia w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku odbył się koncert pt. "Kolędy świata". To program składający się z 24 kolęd, z których każda pochodzi z innego kraju. Zaprezentowane zostały zarówno utwory z Europy środkowej, Europy wschodniej i Skandynawii, jak i z krajów Ameryki Północnej i Południowej. Utwory dobrano w taki sposób, aby nie tylko prezentowały warstwę językową danego kraju, ale także narodowe tradycje muzyczne.

            Solistami w projekcie byli Natalia Łęt – mezzosopran i Łukasz Lenart – baryton. Towarzyszył im chór „Fantazja” prowadzony przez Liliannę Zdolińską przy akompaniamencie Słupskiej Sinfonietty a wszystkimi dyrygował niezastąpiony Maciej Banachowski.

            Nauka kolęd w dwudziestu trzech językach była dla chórzystów nie lada wyzwaniem, mimo to poradzili sobie znakomicie i wprowadzili widzów w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!

            A w taki sposób ten niezwykły wieczór opisała Prezydentka Miasta Słupska, pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka : "Była MOC! Koncert Kolęd w... 23 językach świata w wykonaniu Słupskiej Sinfonietty pod dyrekcją Macieja Banachowskiego (i jego wszystkie aranżacje), chóru Fantazja z II LO oraz solistów. Piękny wieczór!"

            Oliwia Ejsmont

        • Kadr z filmu Napoleon
          • Napoleon – mały wielki człowiek

          • Klasa III a w dniu 11.12. wybrała się do Multikina na długo wyczekiwany film „Napoleon”. Jest to dramat historyczny wyreżyserowany i wyprodukowany przez Ridleya Scotta, przedstawiający oszałamiającą karierę jednej z najważniejszych postaci w historii ludzkości. Ten film to to także psychologiczna analiza dowódcy oraz jego burzliwych relacji z żoną Józefiną.

            Reżyser zmuszony został do zastosowania skrótów myślowych. Akcja filmu obejmuje najważniejsze bitwy w sposób informacyjny, ale konfliktom pod Austerlitz i Waterloo reżyser poświęcił więcej czasu. Równie ważne było ukazanie życia uczuciowego Napoleona, zamkniętego w większości w listach do ukochanej i odrzuconej Józefiny.

            Obraz Ridleya Scotta wzbudza wiele emocji i kontrowersji, jednak trzeba go zobaczyć, żeby wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

        • Zdjęcie grupowe na Słupskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
          • Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023'

          • Po dwóch latach wróciliśmy na tę scenę i wprowadziliśmy wszystkich w piękną, świąteczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowaliśmy kilka kolęd oraz pastorałek, które bardzo chętnie śpiewamy co roku. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wsparcie!

            Gratulujemy naszym solistom: Kasi, Martynie, Marcelowi i Dinie!! Brawo!

        • Zdjęcie grupowe przed muzeum narodowym
          • Klasa 1e w stolicy Pomorza

          • W czwartek 7 grudnia klasa 1e pod opieką wychowawczyni Doroty Kłos oraz pani Moniki Rutkowskiej odwiedziła stolicę Pomorza. Do Gdańska udaliśmy się pociągiem.

            Zwiedzanie największego miasta Pomorza zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym. W świątyni sztuki mieliśmy możliwość podziwiać ciekawe rzeźby, obrazy, wyroby ceramiczne, które pochodzą z Gdańska i składają się na stałą ekspozycję pn. „Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki”. Mimo wszystkich pięknych obiektów, najbardziej ekscytującym eksponatem jest zdecydowanie 550-letni niderlandzki tryptyk pt. „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Na wyciągnięcie ręki mamy w polskich zbiorach jedno z najcenniejszych, najpiękniejszych i niezwykle zagadkowych dzieł malarskich, które warto zobaczyć na żywo!

            Po wizycie w muzeum udaliśmy się do galerii Forum, gdzie zjedliśmy obiad, odpoczęliśmy i rozgrzaliśmy się chwilę przed spacerem drogami Jarmarku Bożonarodzeniowego, który był głównym celem naszego wyjazdu.

            Świąteczne dekoracje, atrakcje oraz dania pochodzące z różnych zakątków świata zachwyciły każdego!!! Po zmroku jarmark okazał się jeszcze piękniejszy: tysiące kolorowych świateł, mówiący ludzkim głosem renifer czy dziecięca karuzela wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

            Oliwka Heleniarz

        • Pokaz na scenie w auli
          • III Konferencja Uczniowska za nami

          • 5. grudnia w auli naszej szkoły już po raz trzeci zgromadzili się ósmoklasiści szkół miejskich i powiatowych, aby uczestniczyć w III Konferencji Uczniowskiej "Jak dobrze wybrać szkołę średnią?

            Podobnie jak w latach ubiegłych, nasi uczniowie, chcąc ułatwić wybór szkoły młodszym kolegom, starali się pokazać im, na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania tak ważnej decyzji. Dziękujemy wszystkim za udział i już zapraszamy w przyszłym roku.

        • Młodzież wraz z Panią wicedyrektor w strojach świątecznych.
          • Mikołajki

          • W czwartek 7. grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki zorganizowane przez klasę 2b. W tym szczególnym dniu czekało na nas wiele atrakcji, takich jak konkurs na najlepiej przebraną klasę, którą okazała się kl. 1d. Najlepiej przebranymi uczniami zostali Kuba Szałacki (kl. 2c) i Emilia Krasucka (kl. 2a). Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć pierniczków! W tej kategorii jury nagrodziło dwie klasy - klasę 3a za największego ludka z piernika i klasę 1b za najbardziej kreatywnego. Nie zabrakło również elementu sprawdzenia wiedzy naszych kolegów. Wszystkie klasy mogły wykonać quiz oceniający znajomość świątecznych piosenek.

            Podczas przerw mogliśmy odwiedzić kiermasz mikołajkowy, z którego cały zysk zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą wspólną zabawę w świątecznej atmosferze!

            Tomasz Blazer (IIb)

        • Plakat z wyróżnieniem dla Victorii
          • Kolejny sukces Victorii

          • Prezydent miasta Słupsk – Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku oraz Deweloper Granit SA zaprosili wszystkich uczniów szkół licealnych i technicznych w całej Polsce do udziału w konkursie plastycznym „Człowiek w przestrzeni miasta Słupska”. Miło mi poinformować, że Victoria Świtka z klasy IIIa otrzymała Wyróżnienie Specjalne Wiceprezesa Granit S.A. Marcina Białkowskiego.

            Gratulujemy nagrody i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

            Bożena Gajdzis

        • Moment wręczenia nagrody Mai
          • Nagroda Mai

          • W dniu 6.12.2023 w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie " Słupsk: Tu się oddycha cz. 5 ". Uczennica klasy IB Maja Królikowska została laureatką konkursu.

            Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy sukcesów w innych konkursach.

            Iwona Andrzejewska

        • Rysunek na temat mediacji
          • Warto mediować

          • Od wielu lat w grudniu w murach II LO spotykają się pasjonaci mediacji. Tym razem we wtorek 5 grudnia uczniowie słupskich szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi opiekunami zgromadzili się w szkolnej auli, aby podsumować cykl szkoleń pn. „Mediacja - przeciwdziała agresji, rozwiązujemy spory bez przemocy”. Szkolenie - zorganizowane i przeprowadzone przez Marię Adkonis i Beatę Kwiatek, mediatorki Polskiego Centrum Mediacji - obejmowało 25 godzin zajęć i warsztatów z komunikacji, rozumienia konfliktu i sposobów jego rozwiązywania, symulacji negocjacji i mediacji. Tym razem nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele uczyli się, jak rozwiązywać konflikty bez przemocy.

            Uroczystość podsumowania projektu mediacyjnego rozpoczął dyrektor szkoły Mariusz Domański, następnie goście i gospodarze zgromadzeni w szkolnej auli mogli wysłuchać Natalii Czekaj, Oliwii Krupy i Amelii Wargackiej, które przygotowały symulację mediacji rówieśniczej, a tym samym pokazały, jak skutecznie rozwiązywać spory bez przemocy. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali także wystąpienia sędzi Olgi Kurowskiej - przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Słupsku. Uroczystość uświetniła Paulina Bąbelek z klasy 1b piosenką z repertuaru Mieczysława Szcześniaka.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali świadectwo ukończenia szkolenia. II LO reprezentowali: pani Katarzyna Michalik i uczennice klasy 1e: Natalia Czekaj, Oliwia Krupa i Amelia Wargacka, które zdobyły tytuł „Mediatora mediacji rówieśniczych”.

            Dorota Kłos - opiekunka mmediatorów mediacji rówieśniczych w II LO

        • Uczniowie przy probówkach podczas eksperymentu
          • Kolory chemii

          • 30.11 i 06.12.23 r. uczniowie klas ósmych SP3 i SP6 uczestniczyli w zajęciach chemicznych pod tytułem ,,Kolory chemii”, przeprowadzonych w naszej szkole.

            Na początku pierwszej godziny lekcyjnej licealiści prezentowali i objaśniali doświadczenia, w których pojawiały się różnorodne barwy. Po pokazie uczniowie klas ósmych samodzielnie badali odczyny roztworów : obojętnego, zasadowego i kwasowego za pomocą różnych wskaźników. Wspólnie z licealistami wyciągali wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Pod koniec tej części zajęć nasi goście rozwiązywali test na platformie Quziss.

            Podczas drugiej części lekcji uczniowie samodzielnie wykonywali kolorowe slaimy z różnorodnymi barwnymi dodatkami.

            Wszyscy byli zadowoleni z takiego sposobu przyswajania wiedzy chemicznej.

        • Uczniowie w trakcie warsztatów
          • DUŻA SZKÓŁKA LALKARSKA...

          • 5. grudnia uczniowie klasy 2a pod opieką Katarzyny Michalik wzięli udział w warsztatach teatralno-lalkarskich, które poprowadził pan Maciej Gierłowski z Teatru Lalki “Tęcza”. Podczas warsztatów młodzież poznała tajniki szkoły lalkarskiej, uczyła się animować kukłą, pacynką, muppetem. Wszyscy mieli też okazję ożywić prawdziwe lalki teatralne i zagrać nimi mini spektakl! Uczniowie mat.-fizu. rozwinęli skrzydła i wykazali się prawdziwym talentem aktorskim. Śmiechu było co niemiara!

            Dziękujemy Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie, a panu Maciejowi za przeprowadzenie inspirujących warsztatów.

        • Nasza drużyna z opiekunem i dyplomem
          • Nasi koszykarze w finale wojewódzkim

          • 4.12.2023 r. reprezentacja chłopców ,,MICKA" wzięła udział w Finałach Wojewódzkich w Piłce Koszykowej 3x3 - LICEALIADA.

            W Wejherowie rywalizowaliśmy w strefie grupowej z reprezentacjami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Kwidzyna oraz z SMS Liceum Ogólnokształcącym Marcina Gortata w Gdańsku. W decydującym starciu mecz rozegraliśmy z reprezentacją Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 Elektryk z Wejherowa.

            Reprezentacja szkoły w składzie Piotr Szerszeń, Nikodem Oleksy, Miłosz Machtyl, Daniel Słomczyński i Piotr Szerszeń pod opieką Krzysztofa Mikuckiego zajęła piątą lokatę w rozgrywkach w województwie pomorskim.

            Ze sportowym pozdrowieniem N-le WF

        • Uczennice na lodowisku
          • Trzecia mat.-fiz. na łyżwach

          • 04.12.2023 r. klasa III a wraz z wychowawczynią wybrała się do Redzikowa na lodowisko. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z łyżwami, inni szlifowali swoje umiejętności. Wszyscy wspólnie się wspierali. Wesoła zabawa pozwoliła trochę odpocząć od ławek szkolnych i w dobrych humorach powrócić do obowiązków.

            IIIa