• Świece
     • Droga Grażyno

     • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Twojego męża. Brak słów, by wyrazić, jak bardzo nam przykro. W tych trudnych chwilach pragniemy przekazać nasze najgłębsze wyrazy współczucia.

      Wiemy, jak wielką stratę przeżywasz, i mamy nadzieję, że znajdziesz siłę w miłości i wsparciu rodziny oraz przyjaciół. Pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć, niezależnie od sytuacji.

      Życzymy dużo siły i odwagi, abyś mogła przejść przez ten trudny czas. Jeśli będziesz potrzebowała rozmowy lub jakiejkolwiek pomocy, jesteśmy tutaj dla Ciebie.

      Z wyrazami szczerego współczucia,Koledzy i koleżanki 

    • Grafika ilustracyjna
     • UWAGA !!!

     • Na prośbę rodziców przedłużamy termin wpłat na biwak reintegracyjny do 19 lipca. 

      Zostało jeszcze kilka miejsc. 

      Zapraszamy

    • Grafika ilustracyjna
     • Wakacyjne życzenia

     • Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek,

      ale również na refleksję i rozwój osobisty.

       

      Drodzy Uczniowie

      Szanowni Nauczyciele

       

      Z okazji zakończenia roku szkolnego pragnę wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia wspaniałych wakacji pełnych radości, odpoczynku i niezapomnianych przygód. To czas, by nabrać nowych sił, zregenerować się i zainspirować do kolejnych wyzwań.

      Niech każdy dzień przynosi Wam radość i spełnienie, a powrót do szkoły będzie pełen entuzjazmu i nowych pomysłów.

      Życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji!

       

      Z wyrazami szacunku,

      Mariusz Domański

      Dyrektor Szkoły

    • Konwersacja przy wspólnym stole 1
     • Uroczyste spotkanie nauczycieli wyróżnionych w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

     • 20 czerwca br.  odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli wyróżnionych w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” (M. Rządkowska, K. Michalik, K. Szewczyk, K. Mielczarek, A. Mikucka, B. Piłka, M. Szwajkowska, B. Szlom, A. Ruciński) z wiceprezydentem miasta Słupska Beatą Chrzanowską oraz dyrektorem Wydziału Edukacji Anną Sadlak. Wydarzenie miało miejsce w szkolnej czytelni, gdzie zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród oraz podziękowań za ich wkład w rozwój młodzieży i lokalnej społeczności.

      Pani Prezydent, wyraziła swoje uznanie dla nauczycieli, którzy poprzez swoje zaangażowanie i kreatywność przyczyniają się do kształtowania przyszłych liderów. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważną rolę odgrywa edukacja praktyczna, która uczy młodych ludzi nie tylko teorii, ale także umiejętności realizowania konkretnych projektów społecznych.

      Następnie głos zabrał Mariusz Domański – dyrektor szkoły, który przedstawił sylwetki wyróżnionych nauczycieli oraz ich osiągnięcia. Następnie, każdy z wyróżnionych nauczycieli miał okazję krótko opowiedzieć o swoim projekcie oraz podzielić się doświadczeniami z jego realizacji. Opowieści te były pełne entuzjazmu i pasji, co dodatkowo podkreślało, jak ważne jest wsparcie nauczycieli w tego typu inicjatywach. Dyrektor podkreślił, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniowie mogli realizować projekty, które nie tylko zdobyły uznanie na szczeblu krajowym, ale także realnie wpłynęły na poprawę jakości życia w ich społecznościach lokalnych.

      Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie symbolicznych nagród nauczycielom.

      Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mieli okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń.

      Spotkanie z wiceprezydentem miasta było wyjątkowym wyróżnieniem dla nauczycieli, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju społeczności oraz inspirują młodzież do działania na rzecz wspólnego dobra.

    • Zdjęcie grupowe uczesników
     • Agnieszka Wspaniała i Wielka

     •  

      Z wielką przyjemnością informuję, że uczennica klasy II C Agnieszka Korycik zdobyła drugie miejsce w Konkursie Literackim Polscy Olimpijczycy Inspirują. W swojej pracy wykorzystała fragmenty sportowej biografii paraolimpijki - Karoliny Karwowskiej. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Sejmie RP. Zaproszona na nią została również Pani Karolina Karwowska. Agnieszka dostała zatem szansę porozmawiania, a tak naprawdę poznania bohaterki swojego opowiadania, która nie kryła wzruszenia z powodu tego niesamowitego doświadczenia. Po oficjalnej części wydarzenia, podczas której wręczono nagrody, a aktorka pani Danuta Stenka przeczytała fragmenty sześciu najlepszych prac, zorganizowano dla uczestników konkursu wycieczkę po gmachach Sejmu i Senatu III RP. Przewodniczka oraz organizator konkursu, poseł Tomasz Zimoch, oprowadzili laureatów po budynkach i przejściach podziemnych, opowiadając o różnych sejmowych ciekawostkach.

      Relacja z tego wydarzenia do obejrzenia na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=bvRdfCHFZ3Q

      Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Agnieszki.

       

    • Aula. Pożegnanie Klas Patronackich 1
     • Pożegnanie Klas Patronackich

     • 18 czerwca 2024 nastąpiło podsumowanie współpracy Mickiewicza z SP 3, SP5, SP,6, SP8 w ramach Klasy Patronackiej. Uczniowie szkół podstawowych podzielili się swoimi refleksjami na temat tutoringu rówieśniczego, opowiadali, która lekcja zapadła im w pamięci najbardziej. Na zakończenie wspólnie uczestniczyliśmy w karaoke. Wszyscy z wyśmienitymi humorami pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. 

    • Nasza drużyna z opiekunem, dyrektorem i prezydentką miasta Słupska
     • Złoto dla Nikoli i Srebro dla Micka

     • 14 czerwca na rzece Słupi odbyły się Pierwsze Międzyszkolne Regaty Słupia 2024 o Puchar Prezydenta Miasta Słupska, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

      Udział w zawodach wzięły reprezentacje I, II, IV i V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła II miejsce w rywalizacji na rzece Słupi, natomiast indywidualnie Nikola Szarko zajęła I miejsce w konkurencji dla najszybszej kajakarki.

      Trasa biegła wzdłuż bulwarów od kładki na wysokości Baszty Czarownic, przez opłyniecie boi przy Moście Garncarskim - do kładki na ulicy Szarych Szeregów, gdzie ponownie nastąpił zwrot w kierunku Baszty Czarownic.

      Nasza Szkoła wystawiła osady we wszystkich kategoriach. Jako pierwsza popłynęła osada męska w składzie Aleksander Kloskowski 2a i Dawid Sawicki 1a, zajmując II miejsce w rywalizacji. Kolejną konkurencja były jedynki dziewcząt. Nikola Szarko z 2b po pasjonującym finiszu zajęła I miejsce w tej kategorii. Do kolejnego wyścigu wystartowała osada podwójna dziewcząt w składzie Zuzanna Górzyńska i Anna Smagoń z Ic, zajmując drugie miejsce. Do kolejnego wyścigu jedynek stanął Ewaryst Jaworski z 3a, plasując się na mecie na czwartej pozycji. Ostatnią konkurencją wśród rywalizacji uczniów były miksty uczniów reprezentowane przez Maję Kondratowicz z Ic i Pawła Laskowskiego z 3b. Osada ta uplasowała się na 3 miejscu na mecie.

      Ostatni spływ na rzece Słupi był rywalizacją osad mieszanych nauczycieli uczących w poszczególnych szkołach. Szkołę naszą reprezentowała pani Marta Komisarczyk i Pan Krzysztof Mikucki.

      Do walki zagrzewał wspaniały doping uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

    • Zdjęcie grupowe na polu do paintballa
     • Kto zdobędzie flagę ?

     • 13 czerwca uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią wybrali się na paintball. Po krótkim przeszkoleniu otrzymali specjalne stroje, markery na kulki oraz niezbędne maski. Na polu gry stoczyli zaciętą bitwę, z której wszyscy wyszli na szczęście zwycięsko. Słoneczna pogoda, wspólnie spędzony czas, emocje – wszystko to razem złożyło się na dobrą zabawę. Na koniec jeszcze ognisko, chwila wytchnienia i powrót do szkoły.

    • grafika ilustracyjna
     • Karolina w finale 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

     • Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. II C Karolina Kozłowska, będzie reprezentowała województwo pomorskie na Finale 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Karolina zdobyła I Nagrodę w kategorii młodzieżowej na eliminacjach wojewódzkich i otrzymała nominację do finału. Konkurs odbędzie się w Ostrołęce w dniach 19-22 czerwca i jest organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

      OdpowiedzPrześlij dalej

      Zamknięto panel uczestników

    • Aula szkoły. Spotkanie młodzieży z Natalię Pliszkę z Instytutu Prawa i Administracji Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku 1
     • Zbrodnia to niesłychana Pani zabiła Pana ...

     • 13 czerwca 2024 r.  zostały przeprowadzone wykłady przez Panią mgr Natalię Pliszkę z Instytutu Prawa i Administracji Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku dotyczące nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych w procesie identyfikacji przestępców. Wystąpienia miały na celu rozwijanie wiedzy teoretycznej poprzez przedstawienie podstawowych teorii i metod używanych w kryminalistyce do wykrywania sprawców przestępstw.

      Ważnym elementem spotkania było również omówienie aspektów prawnych, tak, aby uczniowie byli świadomi konsekwencji działań przestępczych oraz odpowiedzialności karnej.

    • Wspólne zdjęcie laureatów dyrektora i organizatorek
     • LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO KOMAT

     • Dnia 12 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia  nagród dla laureatów Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora II LO  dla uczniów szkół podstawowych.  

      Miło nam poinformować, że puchar Dyrektora II LO oraz indeks II LO,  zajmując pierwsze miejsce,  zdobył 

      Flavio Postiglione – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach 

      Pozostali laureaci zajęli:  

      • II miejsce: Bogdan Berezowski - Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku 
      • III miejsce ex. Iga Stawasz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach oraz Edvard Nikonorov -Oborskyi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce 
      • V miejsce: Hanna Brochocka - Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku 

      Wszyscy laureaci otrzymali bon pieniężny i nagrody książkowe 

      Serdecznie gratulujemy laureatom i ich nauczycielom.  

      Aneta Mikucka, Małgorzata Szwajkowska.  

    • Dyplom Mai
     • IV Konkurs Plastyczno-Literacki pt. „Obrazy słowem malowane”

     • Miło nam poinformować, że Maja Królikowska uczennica klasy I b zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Plastyczno-Literackim pt. „Obrazy słowem malowane”. Tegoroczna edycja skupiała się wokół dzieł współczesnych poetów.  Maja ujęła jury swoją interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Serdecznie gratulujemy Mai kolejnego sukcesu

    • Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku - uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego
     • Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2024

     • 11 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów i finalistów ogólnopolskiego konkursu czytelniczego. W Wielkim Maratonie Czytelniczym 2023/24 uczestniczyło łącznie 8364 uczniów z 11 województw. Konkurs polegał na przeczytaniu 6 wyznaczonych lektur oraz napisaniu testów, w których należało udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące treści i interpretacji wskazanych książek. Jego celem było popularyzowanie czytelnictwa, budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie refleksji na temat przeczytanych tekstów.
      Frekwencja podczas Finału XV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pobiła wszelkie rekordy! Imponująca była liczba przybyłych uczniów - to pokazuje, że wbrew powszechnie panujące opinii, młodzież czyta, interesuje się literaturą i angażuje w działania promujące czytelnictwo w Polsce. Podczas gali mieliśmy okazję zobaczyć występy wokalno-artystyczne w wykonaniu uczniów. Magiczną niespodzianką okazał się występ iluzjonisty Tomasza Juszy. II Liceum Ogólnoktszałcące jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w Słupsku wzięła udział w maratonie. Z dumą możemy pochwalić się szczególnie dużą liczbą nagrodzonych uczniów z naszej szkoły.
      Wśród laureatów znaleźli się:

      • Martyna Błaszczyk 3 d
      • Lena Rola 1c
      • Layla Sopuszyńska 1d
      • Tytuł finalisty otrzymali:
      • Kornelia Gołębiewska 2a
      • Maja Tomaszewska 2c
      • Zoja Drzazgowska 1d
      • Karolina Kozłowska 2c
      • Jaśmina Dąbrowska 2a

      Wszystkim naszym uczniom gratulujemy wiedzy, wytrwałości i uzyskanych wyników. Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i miłości do czytania!

    • Zajęcia w ramach Słupskiego Festiwalu Historycznego
     • Słupski Festiwal Historyczny

     • Szóstego czerwca uczniowie klasy 2C wraz z wychowawczynią mieli szansę uczestniczyć w jubileuszowej edycji Słupskiego Festiwalu Historycznego. To już X edycja tego wydarzenia i druga, w której klasa bierze udział. Festiwal organizowany jest przez Instytut Historii Uniwersytetu Pomorskiego. Dzień, w którym uczestniczyła klasa, był poświęcony wykładom historycznym na różne tematy w przedziałach wielu epok. Uczniowie zdecydowali się jednak na udział w wykładach; „Czy Mieszko I miał 9 żon a Bolesław Krzywousty - krzywe usta? „Co źródła mówią o średniowiecznej rzeczywistości?”- prowadzonych przez p. prof. Agnieszkę Teterycz Puzio oraz „Słowianie we wczesnym średniowieczu na ziemi słupskiej, siedziby, życie codzienne, wierzenia” - o czym mówił - p. mgr Tomasza Częścik a także w wykładzie p. dr Kacpra Pencarskiego "Konno, pociągiem, autobusem i tramwajem, czyli jak podróżowano po Pomorzu w XIX w. (do 1945 r.)”Z pierwszego wykładu dowiedzieliśmy się, jakie rozsiewano plotki w średniowieczu, kiedy ufać źródłom historycznym i poznaliśmy najciekawsze intrygi polskich królów. Z prezentacji p. Tomasza Częścika nie tylko dowiedzieliśmy się, gdzie w Słupsku znajdują się kurhany i grodziska, ale także mieliśmy szansę przymierzyć ekwipunek średniowiecznych wojów. Na sam koniec poznaliśmy fascynującą historię transportu w Słupsku i na całym Pomorzu. Wyjście było bardzo ciekawe i dostarczyło nam wiele nowej wiedzy.

    • Hania z dyplomem
     • Hanna Gogoj z klasy 3c finalistką XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

     • Hania Gogoj brała udział w eliminacjach krajowych, które odbywały się w dniach 7-9 czerwca 2024 w Jedlni Letnisku. 

      W tym etapie olimpiady uczestniczyło ponad 100 uczniów z 16 województw. Województwo pomorskie reprezentowało 7 uczniów. Finalistami zostali tylko ci, którzy uzyskali 70% poprawnych odpowiedzi w bardzo trudnej części pisemnej. Wielkie gratulacje!!! 

      Dziękujemy Hani za godne reprezentowanie naszej szkoły. Grażyna Malczewska- szkolny koordynator olimpiady. 

    • Zdjęcie grupowe 2A na biwaku
     • Klasa 2A na biwaku

     • W dniach 5-7 czerwca klasa IIA wraz z opiekunkami - panią Anetą Mikucką, panią Moniką Rutkowską oraz panią Małgorzatą Szwajkowską miło spędzała czas w miejscowości Małe Swornegacie nad Jeziorem Karsińskim w pięknym ośrodku Osada Swory. Był to w pewnym sensie biwak przetrwania, gdyż musieliśmy zadbać o jedzenie dla siebie. Okazało się, że  w wielu z nas drzemią zdolności kucharskie i nawet nie chodziliśmy głodni.  Podczas spacerów w niedalekim Parku Narodowym Bory Tucholskie podziwialiśmy  kaszubską przyrodę oraz  słuchaliśmy  ciekawostek na temat regionu od napotkanego po drodze przewodnika po parku.  Popołudnia mijały nam na  boisku, gdzie toczyły się zacięte pojedynki o to, kto przygotuje śniadania. Wieczory spędzaliśmy przy ognisku, śpiewając szanty i inne piosenki. Były to niezapomniane chwile spędzone razem.  

    • Zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
     • SPORTOWY SUKCES ,,MICKA" W SEZONIE 2023/2024

     • 11 czerwca 2024r. w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku odbyło się sportowe podsumowanie 45 Słupskiej Olimpiady Młodzieży SPP. Wielki sukces odnieśli sportowcy II LO w Słupsku (Micka),klasyfikując się na podium aż w 3 kategoriach w sezonie 2023/2024:

      *1 miejsce w generalnej klasyfikacji dziewcząt- SOM- SPP

      *2 miejsce w generalnej klasyfikacji dziewcząt i chłopców SOM- SPP

      *2 miejsce dziewcząt w Finałach Wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych ,,Licealiada"- Gdynia

      Takiego dorobku medalowego w historii szkoły jeszcze nigdy nie było.

      Brawo, Brawo, Brawo!!!

      Dziękujemy serdecznie całej sportowej społeczności szkolnej za zaangażowanie, poświęcenie i sukcesy, których razem mogliśmy dokonać w sezonie 2023/2024.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Nauczyciele WF

    • Dyplom Agnieszki Korycik
     • Agnieszka Wspaniała

     • Z ogromną radością pragnę poinformować, że Agnieszka Korycik, uczennica klasy 2c, została wyróżniona w kategorii „Ósemka” w XXX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. 10 czerwca br. w słupskim Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów dla wyróżniających się wolontariuszy z miasta i powiatu słupskiego. Galę wręczenia wyróżnień uświetniła wiceprezydentka Słupska Marta Makuch oraz starosta słupski Paweł Lisowski. Nagrody wręczyła pani Violetta Wójcik - koordynatorka etapu miejskiego konkursu i jednocześnie dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury.

      Warto dodać, że celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

      Wolontariuszce Agnieszce gratuluję i dziękuję za to, że chce zajmować się sprawami wagi światowej na małą, lokalną skalę :)

      Dorota Kłos