• Zdjęcie grupowe uczestników wyjazdu do teatru
     • Uczniowie Micka w Teatrze Muzycznym w Gdyni

     • Kultowa seria powieści Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii doczekała się adaptacji serialowych i gamingowych. Od 2017 roku przygody wiedźmina walczącego z potworami można śledzić w wersji musicalowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Klasy 1b i 1e z wychowawczyniami: panią Iwoną Tłuchowską i panią Dorotą Kłos miały przyjemność podziwiać to niezwykłe widowisko 10 maja br.

      Wielkimi brawami nagrodziliśmy wszystkich twórców: musical okazał się dziełem imponującym swoim rozmachem, niezwykłą scenografią, znakomitymi aktorami i tancerzami, zapierającą dech w piersi muzyką, wspaniałymi kostiumami i charakteryzacją.

      Uczniowie klasy 1b i 1e

    • Budynek AGH
     • Paweł z indeksem AGH

     • Paweł Laskowski uczeń klasy IIIB uzyskał tytuł finalisty z przedmiotu chemia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.

      Gratuluję, osiągnięcia kolejnego sukcesu.

      Dziękuję za zaangażowanie i systematyczną naukę.

      Grażyna Malczewska

    • Plakat konkursu
     • Werdykt Rady Konkursowej V Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży – „Witkacy. Napisane Dzisiaj”.

     • Miło mi oznajmić, że wśród laureatów V Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży – „Witkacy. Napisane Dzisiaj” znalazła się uczennica klasy IIIa - Dominika Dobranowska, a wyróżnienia otrzymały - Dobrawa Szuwalska z kl. IId oraz Maja Królikowska z kl. Ib.

      Gala konkursowa odbędzie się 7 czerwca 2024 r., o godz. 13.00 w Białym Spichlerzu, przy ul. Szarych Szeregów 12 w Słupsku.

      Gratulujemy sukcesów!

    • Zdjęcie grupowe uczestników wyjazdu
     • Lekcje wf na kajakach

     • W miniony weekend (27.04-28.04) miłośnicy kajaków mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wyjazdu do ośrodka Zawiaty. Dwa dni pełne emocji, pięknych krajobrazów i wspólnych przeżyć pozostaną na długo w pamięci uczniów, opiekunów - pani Beaty Piłki, Marty Komisarczyk, pana Krzysztofa Błażejowa i Krzysztofa Mikuckiego oraz przesympatycznych ratowników WOPR Słupsk - pana Kacpra, Julka i Szymona.

      W sobotę rano grupa entuzjastów wyruszyła na wodę, gotowa do podboju malowniczej rzeki Łupawy. Trasa kajakowa prowadziła przez urokliwe zakola, gdzie uczestnicy mieli okazję podziwiać dziką przyrodę, jednak nie zabrakło też wielu przeszkód w postaci, m.in. przewróconych drzew czy wystających ponad taflę wody głazów.

      Po intensywnym dniu na wodzie uczestnicy spędzili wieczór, integrując się ze sobą oraz dzieląc się wrażeniami z trasy, a wszystko to w towarzystwie muzyki i tańców.

      Niedzielny poranek słonecznie przywitał członków kajakowej wyprawy. Pomimo zmęczenia, entuzjazm do kolejnego dnia przygody był niezmienny. Ostatnie kilometry na jeziorze pokonane zostały z uśmiechem na twarzy, pomimo trudności związanych z silnym wiatrem, który towarzyszył im tego dnia.

      Wyjazd kajakowy do ośrodka Zawiaty okazał się nie tylko doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także powodem do zawarcia nowych znajomości i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

    • znak graficzny zloty-medal-ranking-liceum-słupsk
     • WaszaEdukacja.pl - ranking szkół ponadpodstawowych 2024

     • Informujemy, że w ogólnopolskim rankingu szkół ponadpodstawowych 2024 w kategorii Licea oraz Technika, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku zajęło 1 miejsce w Słupsku.

       Analiza obejmuje 3 477 szkół ponadpodstawowych, które spełniają restrykcyjne kryteria regulaminu, a jej celem jest przeprowadzenie najbardziej wszechstronnej i rzetelnej oceny poziomu edukacji oferowanej przez licea i technika w Polsce.

      więcej na:

      LICEA: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/licea

    • Zaproszeni uczniowie przy zastawionym stole
     • Mickiewiczowskie Śniadanie Mistrzów

     • Już po raz trzeci w naszej szkole zorganizowaliśmy Mickiewiczowskie Śniadanie Mistrzów.

      Pan Dyrektor Mariusz Domański zaprosił na to spotkanie laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych ze szkół podstawowych. Byli z nami uczniowie, którzy zdobyli te tytuły w konkurach języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, fizyki, matematyki, chemii, biologii i geografii. Niektórzy z nich już niedługo kończą szkołę podstawową i zastanawiają się, gdzie kontynuować naukę. Cieszymy się, że kilka osób już wie na pewno, że chce uczyć się w naszej szkole.

      W Śniadaniu Mistrzów uczestniczyli również nasi uczniowie – laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych. Opowiedzieli swoim młodszym kolegom i koleżankom, w jaki sposób osiągnęli swoje sukcesy i jak się zdobywa laury zwycięstwa, będąc uczniem „Micka”. A nasi goście przedstawili siebie i swoje plany na przyszłość.

      To wyjątkowe spotkanie prowadzone przez Małgorzatę Adamkiewicz i Macieja Głaszcza (IIIa) upływało w bardzo miłej atmosferze, które dodatkowo uprzyjemnił występ Alicji Żurek z klasy Ib i Michała Staniszewskiego, ucznia klasy IIIa.

      Po zakończeniu śniadania nasi goście zostali oprowadzeni po szkole i poznali kilka z jej tajemnic.

      Dziękujemy klasie III a i Ia (która upiekła pyszne ciasta) za zorganizowanie tego spotkania oraz paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniu stołu dla naszych sympatycznych kolegów i koleżanek.

      Następne Śniadanie Mistrzów za rok.

    • Zdjęcie grupowe młodzieży z Panią Agatą Bartoszek
     • Spotkanie autorskie Agatą Bartoszek

     • 25. kwietnia w ramach 30. Jubileuszowej Pomorskiej Wiosny Literackiej, uczniowie klasy 2a wraz z panią Katarzyna Michalik uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Agatą Bartoszek.
      Pisarka niezwykle ciekawie opowiadała o swoim życiu, dokonywaniu trudnych wyborów w przypadku braku kompromisu między sercem a rozumem. Uczniowie mogli posłuchać o początkach twórczości autorki i źródłach inspiracji do napisania nowych książek. Pani Bartoszek zaprezentowała nam swoje pierwsze opowiadania i powieści. Tematem spotkania była również jej najnowsza książka pt. "Miętówka".
      Dziękujemy Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie, a samej autorce za niezwykle inspirujące spotkanie, z którego każdy mógł wynieść coś dla siebie.
      Kilka słów o autorce: Agata Bartoszek- rodowita słupszczanka, absolwentka filologii polskiej w Akademii Pomorskiej. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie pracuje do dziś jako polonistka i bibliotekarka. Przez wiele lat była rzecznikiem prasowym koszykarskiej drużyny Energa Czarni Słupsk. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli w ramach doskonalenia zawodowego oraz promocji czytelnictwa. W 2023 roku została wybrana do piątki najlepszych nauczycieli na Pomorzu. Jest też cenioną trenerką fitness.

    • Mural w czytelni
     • Podróż do świata wyobraźni - mural w czytelni

     • Nasza czytelnia przeszła małą metamorfozę. Na jej ścianie powstał mural, który jest odzwierciedlenie podróży w głąb wiedzy i wyobraźni. Centralnym elementem jest postać młodej osoby siedzącej na fotelu, otwierającej książkę, z której wypływa gwałtowny, gęsty strumień różnorodnych elementów, obejmujących żywe, chaotyczne linie i skomplikowane wzory.
      Serdecznie dziękujemy panu Jaśkowi Grocholskiemu z grupy artystycznej Porytko za projekt i realizację. W takich okolicznościach czytanie książek będzie prawdziwą ucztą!

    • Jedna z klas maturalnych na wspólnym zdjęciu
     • Uroczystość Pożegnania Maturzystów

     • Drodzy Absolwenci, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele,

      Wczoraj tj. 26 kwietnia 2024 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć Was na uroczystości pożegnania naszych ukochanych maturzystów. Była to niezapomniana okazja do celebrowania ich osiągnięć, wspomnień i przyszłych planów.

      Podczas tej wyjątkowej ceremonii mieliśmy okazję podzielić się wzruszającymi wspomnieniami, refleksjami i życzeniami dla naszych absolwentów. To był czas pełen radości, dumy i pożegnań.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wsparcie podczas tego ważnego wydarzenia. Wasza obecność sprawiła, że uroczystość była jeszcze bardziej wyjątkowa i wzruszająca.

      Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń. Niech ten czas pożegnania będzie dla nich inspiracją do nowych wyzwań i osiągnięć.

      Jeszcze raz dziękujemy za udział i życzymy wszystkim wspaniałego dnia!

       

    • kadr ze spektaklu
     • Mickiewicz na wyspach odległych

     • 25 kwietnia klasa 1c oraz 2d w ramach edukacji teatralnej miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Atlas wysp odległych" w wykonaniu Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska. Spektakl został wystawiony na podstawie książki Judith Schalansky Zarówno książka Judith Schalansky, jak i spektakl pokazują, że nasze wyobrażenie rajskiej wyspy często nie ma dużo wspólnego z rzeczywistością, a wyspy są bardzo trudnymi miejscami do życia. Reżyser Marek Zákostelecký w poetycki sposób opowiada między innymi o pilotce Amelii Earhart, która zaginęła na Oceanie Spokojnym w pobliżu wyspy Howland podczas próby okrążenia Ziemi wzdłuż równika, dramatycznej wyprawie Ferdynanda Magellana w 1520 roku, a także o wyprawie miłośników i badaczy ptaków na Wyspę Niedźwiedzią czy polowaniach w zatoce wielorybników na Wyspie Zwodniczej. Dokumentalne historie Judith Schalansky reżyser przenosi na scenę poprzez zaskakujące formy teatru plastycznego.

      Kinga Mielczarek 

    • zdjęcie nagrodzonych
     • Filmy uczniów Micka w finale IV Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV

     • I miejsce dla filmu No HIV, No worries

      25 kwietnia br. w Centrum Sztuki Filmowej w Gdyni odbyła się Gala IV edycji Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV. W finale znalazły się aż trzy filmy zrealizowane przez uczniów Micka: - „Studio tatuażu”, „ No HIV, no worries”, „Bez bajek”. Jury konkursowe doceniło zamysł artystyczny i zawartość merytoryczną filmu Julii Pilarczyk, Ariany Raczyńskiej, Natalii Ruczaj i Antoniny Wiczkowskiej. Uczennice klasy 2b zajęły I miejsce za film „ No HIV, no worries”. Nagrodę specjalną dla najlepszego aktora zdobył Michał Krajniak z klasy 3b za rolę w filmie „Studio tatuażu”.

      Wielkie brawa należą się wszystkim młodym twórcom Micka za profesjonalizm, pomysłowość, wiedzę i wrażliwość. Wysiłek Leonarda Semeniuka, Natalii Ciecieląg, Nadii Mordal, Leny Aleksandrowicz, Igi Skołysz i Marty Szczudrawy został nagrodzony aplauzem widowni i pochwałami jury konkursowego. Słowa uznania dla uczniów II LO wyraziła także pani Woletta Barańska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku.

    • logo ligi matematycznej
     • Sukcesy naszych matematyków w Lidze Matematycznej

     • Z ogromną przyjemnością informuję, że 12 uczniów z naszej szkoły osiągnęło wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Liga Matematyczna.

       

      Laureatami XXIII edycji ( w gronie 12 laureatów i jako jedyni ze Słupska) zostali:

      1. Jakub Ciebielski 2a

      2. Olga Szydloch 3b

      3. Julia Jaśkiewicz 3b

      4. Jakub Kostrubiec 3a

      5. Krzysztof Mikucki 4a

       

      Zaszczytny tytuł Finalisty XXIII edycji zdobyli:

      1. Tomasz Olschewski 1a

      2. Maja Szydloch 1b

      3. Michał Rutkowski 2a

      4. Monika Krzaczkowska 2a

      5. Ewaryst Jaworski 3a

      6. Natalia Krzaczkowska 4a

      7. Samuel Urbaniak 4a

       

      Serdecznie gratulujęmy.

      Aneta Mikucka

    • Mistrzowie ortografii zdjęcie grupowe
     • Mistrzowie ortografii z Micka

     • 24 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Tegoroczne zmagania o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego” zakończyły się ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł zdobyła uczennica klasy 3c Maria Cisowska. Na podium stanęli także - zdobywając drugie i trzecie miejsce - Daria Wieczorek z klasy 1b i Szymon Deryło z klasy 3c.

      Uczniom i opiekunce pani Iwonie Płóciennik gratulujemy:)

    • Wiktoria Chwałko, Anastazja Czernikowska oraz Hanna Krukowska
     • Finał Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

     • W dniach 22-23 marca 2024r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. W finale wzięło udział 76 uczestnistników z całego kraju. Zawody składały się z trzech części: I etapu pisemnego online, II etapu pisemnego w Nisku oraz etapu ustnego. W finale wzięły udział nasze uczennice Wiktoria Chwałko (2b), Anastazja Czernikowska (3a) oraz Hanna Krukowska(2d) i uzyskały odpowiednio tytuły laureata, finalisty i finalisty. Opiekunem naszych mistrzyń jest pan mgr inż.Marek Nędzusiak.

    • Grupowe zdjęcie uczestników trzymających dyplomy
     • VI Słupski Konkurs Chemiczny ,,ATOM”

     • 18.04.2024 r. odbył się Międzywojewódzki Konkurs Chemiczny ,,Atom”. W konkursie brało udział 15 uczniów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

      Uczniowie pisali konkurs przez 45 minut. Podczas gdy sprawdzane były prace konkursowe, uczestnicy konkursu rozwiązywali domino chemiczne i bawili się, tworząc swój niepowtarzalny slime.

      Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów.

      I miejsce zajął Wojciech Żal z SP 1 w Ustce, II - Zofia Szenwald z SP 2 w Sławnie,

      a III - Maksymilian Krzyżek z SP 2 w Ustce.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie laureatom.

      Dziękujemy za miło spędzony czas podczas trwania konkursu.

       

      Grażyna Malczewska