• logo ligi matematycznej
     • Sukcesy naszych matematyków w Lidze Matematycznej

     • Z ogromną przyjemnością informuję, że 12 uczniów z naszej szkoły osiągnęło wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Liga Matematyczna.

       

      Laureatami XXIII edycji ( w gronie 12 laureatów i jako jedyni ze Słupska) zostali:

      1. Jakub Ciebielski 2a

      2. Olga Szydloch 3b

      3. Julia Jaśkiewicz 3b

      4. Jakub Kostrubiec 3a

      5. Krzysztof Mikucki 4a

       

      Zaszczytny tytuł Finalisty XXIII edycji zdobyli:

      1. Tomasz Olschewski 1a

      2. Maja Szydloch 1b

      3. Michał Rutkowski 2a

      4. Monika Krzaczkowska 2a

      5. Ewaryst Jaworski 3a

      6. Natalia Krzaczkowska 4a

      7. Samuel Urbaniak 4a

       

      Serdecznie gratulujęmy.

      Aneta Mikucka

    • Mistrzowie ortografii zdjęcie grupowe
     • Mistrzowie ortografii z Micka

     • 24 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Tegoroczne zmagania o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego” zakończyły się ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł zdobyła uczennica klasy 3c Maria Cisowska. Na podium stanęli także - zdobywając drugie i trzecie miejsce - Daria Wieczorek z klasy 1b i Szymon Deryło z klasy 3c.

      Uczniom i opiekunce pani Iwonie Płóciennik gratulujemy:)

    • Wiktoria Chwałko, Anastazja Czernikowska oraz Hanna Krukowska
     • Finał Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

     • W dniach 22-23 marca 2024r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. W finale wzięło udział 76 uczestnistników z całego kraju. Zawody składały się z trzech części: I etapu pisemnego online, II etapu pisemnego w Nisku oraz etapu ustnego. W finale wzięły udział nasze uczennice Wiktoria Chwałko (2b), Anastazja Czernikowska (3a) oraz Hanna Krukowska(2d) i uzyskały odpowiednio tytuły laureata, finalisty i finalisty. Opiekunem naszych mistrzyń jest pan mgr inż.Marek Nędzusiak.

    • Grupowe zdjęcie uczestników trzymających dyplomy
     • VI Słupski Konkurs Chemiczny ,,ATOM”

     • 18.04.2024 r. odbył się Międzywojewódzki Konkurs Chemiczny ,,Atom”. W konkursie brało udział 15 uczniów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

      Uczniowie pisali konkurs przez 45 minut. Podczas gdy sprawdzane były prace konkursowe, uczestnicy konkursu rozwiązywali domino chemiczne i bawili się, tworząc swój niepowtarzalny slime.

      Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów.

      I miejsce zajął Wojciech Żal z SP 1 w Ustce, II - Zofia Szenwald z SP 2 w Sławnie,

      a III - Maksymilian Krzyżek z SP 2 w Ustce.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie laureatom.

      Dziękujemy za miło spędzony czas podczas trwania konkursu.

       

      Grażyna Malczewska

    • Dzieci z dyplomami w bibliotece szkolnej
     • Nie warto się kłócić!

     • 12. kwietnia w bibliotece szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie pt. “Nie warto się kłócić” w ramach projektu społecznego “Zamiast hejtować zacznij mediować”. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół STO w Słupsku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku oraz dzieci z Przedszkola nr 6 i Przedszkola Niezapominajka nr 16 w Słupsku wraz z nauczycielami i rodzicami. Nagrodzenizostali wszyscy uczestnicy konkursu. Został doceniony ich wkład i zaangażowanie w wykonanie pracy. Przyznano również wyróżnienia i miejsca od I-III w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy IV-VIII.

      Po ogłoszeniu wyników nastąpiło krótkie podsumowanie projektu w formie zagadek skierowanych do dzieci na temat mediacji. Nasi milusińscy świetnie poradzili sobie z zadaniami i otrzymali słodką niespodziankę. Na zakończenie grupa projektowa zaprezentowała film przedstawiający ich działania. Młodzi odbiorcy projektu opuścili naszą szkołę z uśmiechem na twarzach, licząc na kolejną edycję projektu.

      Natalia Czekaj
      Amelia Wargacka
      Jan Posmyk
      Katarzyna Michalik – opiekun projektu

    • Plakat festuiwalu
     • IV Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV

     • Cieszymy się, że następujące  filmy:

      - „Studio tatuażu”  - klasa III B

      - „ No HIV, no worries” - klasa II B

      - „Bez bajek” - klasa II E

      zostały zakwalifikowane do finału IV Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV.  

      Uroczysta Gala odbędzie się 25 kwietnia br. w Gdyńskim Centrum Filmowym.

       

    • Nasza drużyna wraz z opiekunką
     • Uczniowie “Micka” na podium

     • 17. kwietnia uczniowie naszej szkoły w składzie: Jakub Kostrubiec, Patryk Szlawski, Ewaryst Jaworski, Mateusz Kempa i Hubert Kwiatek wzięli udział w E-sportowych Mistrzostwach Szkół Powiatu Słupskiego, którego organizatorem jest Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Rolniczak LAN Party to cykliczna, coroczna i największa impreza gamingowa w regionie słupskim, podczas której odbywają się turnieje znanych gier komputerowych. Nasi uczniowie rywalizowali ze słupskimi szkołami ponadpodstawowymi, grając w jedną z najpopularniejszych gier wśród młodych ludzi, jaką jest Counter-Strike 2. Nasi chłopcy po zaciętej walce zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

    • Nagrodzeni
     • X Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”

     • 18. kwietnia w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbyły się rozgrywki półfinałowe i finałowe X Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia”. Organizacja tego konkursu przyciąga uczestników z całego Pomorza. Do tegorocznej edycji przystąpiło 53 uczniów z 15 szkół województwa pomorskiego, reprezentujących: Barlewiczki, Chojnice, Gdynię, Kościerzynę, Puck, Słupsk i Wejherowo, z których 10 awansowało do finału. Pytania i zadania egzaminacyjne zostały przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół „Elektryk” oraz naukowców z Instytutu Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Pomorskiego. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami, zweryfikować je, mierząc się z trudnymi zadaniami konkursowymi oraz rywalizując z najlepszymi informatykami i programistami reprezentującymi zgłoszone szkoły. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jan Kowalczyk (4a), Jan Laskowski (4a), Wiktor Makijewski (4a) oraz Tomasz Olschewski (1a). Do finału konkursu awansował Jan Kowalczyk, który ostatecznie zajął VIII miejsce. Jest to ogromny sukces, gdyż poziom wiedzy uczestników zmagań był naprawdę wysoki. Gratulacje!

    • Zdjęcie grupowe
     • „Tame the mathematics”

     • „Tame the mathematics” to projekt publiczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez uczniów klasy 2a mat-fiz-ang: Olgę Plagę, Martynę Iwanicką, Julię Różyc oraz Aleksandra Kloskowskiego. W ramach tego projektu prowadziliśmy zajęcia z matematyki w szkołach podstawowych. Celem tych spotkań było przełamanie bariery stresu na lekcjach matematyki oraz pokazanie, że jest ona ciekawa i można się nią bawić. Podczas realizacji projektu odwiedziliśmy pięć szkół podstawowych w Słupsku, gdzie opowiadaliśmy o różnych ciekawostkach matematycznych, prostych rozwiązaniach niektórych typów zadań, zdradziliśmy też, jak zapamiętać potrzebne wzory matematyczne, jak szybko liczyć i inne triki matematyczne. Było to również powtórzenie do zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty. Nasze spotkania przebiegały w miłej atmosferze, mimo że była ta to matematyka. Uczniowie byli aktywni podczas zajęć, a ich uśmiech i podziękowania są dla nas motywujące do dalszych działań. Bo przecież matematyka nie musi być taka straszna…

      Zespół „Tame the mathematics”.

    • Uczniowie naszej szkoły na konkursie
     • Konkurs recytatorski

     • W piątek 12. kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły - Oliwia Heleniarz, Oliwia Krupa, Maja Rybak i Konrad Metra mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim ,,Podróże z Herbertem”, organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie również dali z siebie wszystko. Po długich naradach jury konkursu zdecydowało, że Konrad Metra z klasy 1e zasłużył na wyróżnienie wśród innych uczestników. Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Logo konkursu
     • Wyniki Kangura Językowego - Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego

     • 19. marca 2024 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego, podczas którego uczniowie naszej szkoły pisali test na piątym - najwyższym poziomie.

       

      Uczniowie pana Artura Rucińskiego zdobyli następujące zaszczytne tytuły:

      Laureaci Złotego Kangura (I miejsce) /ex aequo/: Monika Grajewska (2b), Dominika Dobranowska (3a) i Małgorzata Adamowicz (3a)

       

      Laureaci Srebrnego Kangura (II miejsce) /ex aequo/: Hubert Skowroński (2d), Aleksander Kmita (2b), Leszek Meler (2b), Tomasz Blazer (2b), Wiktoria Krawczewska (2b), Julia Pośpiech (2a), Szymon Krzewiński (2a) i Hanna Gogoj (3c)

       

      Laureaci Brązowego Kangura (III miejsce) /ex aequo/: Aleksander Grabowski (2a), Maja Reichert (2a), Natalia Żądełek (2b), Tymoteusz Nizioł (2e), Hanna Sędzińska (3c), Maksymilian Wójcik (3c), Milena Radzik (3c) i Nadia Sarnowska (3c). Uczeń pani Marii Rządkowskiej - Szymon Deryło (3c) i uczniowie pani Beaty Szlom - Jakub Gruszewski (2a) oraz Iga Wolska (4b)

       

      Serdecznie gratuluję sukcesów,

      Artur Ruciński

      Szkolny Koordynator KJ-MKJA

    • Logo konkursu
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace

     • 15. marca 2024 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace, w której wzięło udział 5863 uczniów z całej Polski.

       

      Uczniowie pana Artura Rucińskiego zajęli następujące miejsca:

      I miejsce na etapie wojewódzkim, VIII w kraju - Maksymilian Wójcik z kl. 3c

      II miejsce na etapie wojewódzkim, XI w kraju - Victoria Świtka z kl. 3a

      III miejsce na etapie wojewódzkim, XII w kraju - Szymon Krzewiński z kl. 2a

       

      Serdecznie gratuluję sukcesów,

      Artur Ruciński

      Szkolny Koordynator OKJA English Ace

    • Logo olimpiady
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

     • 5. marca 2024 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w którym wzięli udział uczniowie z całej Polski.

      Uczniowie pana Artura Rucińskiego, piszący test na poziomie Eagles (dla klas trzecich) zajęli następujące miejsca:

      II miejsce /ex aequo/ - Julia Klat, Milena Radzik i Hanna Sędzińska z kl. 3c

      III miejsce - Nadia Sarnowska z kl. 3c

      Maja Królikowska z kl. 1b, uczennica pani Karoliny Szewczyk, pisząca test na poziomie Lions (dla klas pierwszych) zajęła II miejsce.

      Serdecznie gratuluję sukcesów,

      Artur Ruciński

      Szkolny Koordynator OKJA FOX

    • Konkurs Czy znasz język ojczysty? rozstrzygnięty
     • Konkurs Czy znasz język ojczysty? rozstrzygnięty

     • 19 kwietnia przeprowadzony został w naszej szkole
      XIII Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla
      Uczniów Szkół Podstawowych

       „Czy znasz język ojczysty?”.
       

      Tego dnia gościliśmy w gmachu II LO 20 uczestników z Głobina, Kawkowa, Darłowa, Nowej wsi Lęborskiej, Siemianic oraz Słupska. Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu poprawności i kultury języka polskiego.
      Miło nam stwierdzić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy o języku polskim oraz umiejętnością sprawnego posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

      Komisja konkursowa w składzie: Kinga Mielczarek, Bożena Gajdzis oraz Iwona Płóciennik po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

      I miejsce oraz Indeks II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku
      Flavio POSTLIGLIONE - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach   

      II miejsce
      Iga STAWASZ - Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Siemianicach  

      III miejsce
      Justyna MAJEWSKA - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsk


      Choć nasze przedsięwzięcie miało formę konkursu, która przecież wiąże się z pojęciem rywalizacji, pragniemy podkreślić, że wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami. Ich sukces polega na samym rozumienia, iż język jest naszym wspólnym dobrem, a umiejętność posługiwania się tym wyjątkowym narzędziem w sposób rozumny i świadomy należy do naszych obowiązków.
      Przy organizacji konkursu nieoceniona okazała się pomoc naszych uczennic: Mai Rybak, Wiktorii Szokalskiej, Agnieszki Korycik, Anieli Buńkowskiej oraz Nadii Korotusz. Bardzo dziękuję dziewczętom za zaangażowanie.

      Osobom nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Iwona Płóciennik

    • Akcja żonkile 1
     • Akcja ŻONKILE w Micku i w Słupsku

     • 19 kwietnia obchodziliśmy 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji uczniowie Micka i wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” przygotowali żółte żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei, związany z postacią Marka Edelmana - uczestnika i jednego z przywódców powstania z roku 1943.

      Wolontariuszki Micka - Natalia Czekaj, Basia Pominkiewicz, Nikola Roman i Zuzia Kazińska - rozdały papierowe żółte żonkile uczniom i pracownikom II LO. Odwiedziły także słupski Ratusz, gdzie wręczyły papierowe kwiaty urzędnikom i petentom. Dziewcząt nie mogło zabraknąć także na słupskich ulicach.

      Akcję społeczno-edukacyjną, przygotowaną przez Muzeum POLIN, realizują nauczyciele, wspierają znane osoby, w tym roku aktorka Agnieszka Grochowska: https://youtu.be/-IWazMnUA5g

      Szczególne podziękowania kieruję do pani Kasi Michalskiej, która wspierała akcję i przygotowała z tej okazji tablicę informacyjną. Słowa wdzięczności należą się też uczniom klasy 1a, 1c, 1e - uczniowie tych klas wycięli i skleili 800 papierowych żółtych żonkili.

      Dziękuję:) Dorota Kłos

    • Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki
     • Uczniowie Micka poznają dziedzictwo Europy Środkowo-Wschodniej

     •           Polska to jedno z wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej. Czy jednak znamy kulturę i historię innych krajów naszego regionu? W dniach 15-18 kwietnia uczniowie Micka pod czujnym okiem opiekunek - pani Doroty Kłos, Haliny Machury i Moniki Rutkowskiej - mieli okazję zwiedzić dwie stolice tej części Europy: urokliwy Budapeszt i majestatyczny Wiedeń.

                Pierwszego i drugiego dnia wyprawy poznawaliśmy stolicę Węgier. Jego piękna architektura (szczególnie urzekająca w nocy) wywołała w nas zachwyt. Szczególnie intensywny i pełen zachwytów był drugi dzień: po śniadaniu udaliśmy się na wędrówkę po ,,Sercu Europy”. Pomimo że nie sprzyjała nam pogoda,  bawiliśmy się przednio.  Zwiedzanie miasta z Panią przewodnik rozpoczęliśmy od słynnego placu Bohaterów, następnie spotkaliśmy się z węgierskim Gallem Anonimem, czyli Anonymusem, gdzie każdy uczestnik wycieczki zapewnił sobie zdaną maturę oraz przypływ wiedzy. W jaki sposób? Po kolei dotykaliśmy jego pióra, które według legendy ma właśnie takie cudowne moce. Zobaczyliśmy też urokliwe węgierskie termy, znajdujące się w niezwykłym budynku. Jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Budapesztu jest Bazylika św. Stefana: oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Mieliśmy też szansę spróbować słynnego langosza, czyli smażone na głębokim oleju ciasto. Po południu zwiedziliśmy Budę i kompleks zamku królewskiego, wraz z nowymi, XXI-wiecznymi budowlami, powstającymi według niezrealizowanych planów zagospodarowania terenu przy zamku. Zobaczyliśmy też gotycki kościół Macieja i basztę rybacką. Oczywiście wykorzystaliśmy szansę na zrobienie sobie zdjęć na tle malowniczej panoramy miasta. Na zakończenie dnia wyruszyliśmy w wieczorny rejs po malowniczym Dunaju: największą atrakcją rejsu była możliwość podziwiania z bliska węgierskiego parlamentu, widok którego zapiera dech w piersiach.

                Kolejnego dnia wyprawy czekał na nas cesarski Wiedeń. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy ścisłe centrum miasta i dom Hundertwassera (każdy powinien zobaczyć choć raz w życiu). Następnie z okien autokaru mogliśmy podziwiać gmach Opery Narodowej i Parlamentu oraz wiele pomników słynnych wiedeńczyków - szczególnie muzyków klasycznych, zwanych Dumą Austrii. Stawiając czoła nieprzychylnej pogodzie (bardzo zimno), zwiedziliśmy Hofburg, czyli wiedeńską rezydencję władców Austrii. Zobaczyliśmy też hiszpańską stajnię, gdzie podziwialiśmy konie lipicjańskie. Po krótkim spacerze dotarliśmy pod niezwykłą katedrę św. Szczepana. W jej okolicach znajduje się wiele kawiarenek, nie mogliśmy więc nie spróbować słynnego sachertorte. Na obiad zjedliśmy słynnego austriackiego sznycla. Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy na górę Kahlenberg, gdzie w 1683 roku odbyła się odsiecz Wiedeńska, zobaczyliśmy panoramę miasta i polski kościół, po czym pożegnaliśmy się z Wiedniem i Austrią. Wyruszyliśmy w długą drogę, która zakończyła się w naszej pięknej ojczyźnie, która jest częścią Europy Środkowo-Wschodniej.

      Maja Rybak - klasa 3c

    • „Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024” - wyniki
     • „Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024” - wyniki

     • Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego  

      „Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024”

       

      Laureaci Konkursu:

      1. Jan Unterschuetz S.P. nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski- 96%

      2. Flavio Postiglione S.P. w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal- 91%

      3. Danylo Chernysh S.P. nr 9 w Słupsku, opiekun- p. Agata Kolatowicz- 61%

       

      Finaliści Konkursu:

       

      4. Mateusz Rutkowski S.P. nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski

      5. Jan Kamiński S.P. w Głobinie, opiekun- p. Aleksandra Wolska

      6. Michał Żal S.P. 1 w Ustce

      7. Iga Stawasz S.P. w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal

      8. Adrianna Szeląg S.P. 5 w Słupsku

      9. A. Ł. S.P. STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)

      10. Bartłomiej Maciejczak S.P. w Damnicy, opiekun- p. Monika Przyborowska

      11. Lena Cyprych S.P. w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal

      12. Malwina Skowronek S.P. w Kwakowie

      13. Alicja Fudro S.P. 5 w Słupsku

      14. R.P. S.P STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)

       

    • Emilia Małecka, Julia Pilarczyk oraz Kamil Gardecki z dyplomem
     • Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

     • 18. kwietnia dzielna drużyna w składzie: Emilia Małecka, Julia Pilarczyk oraz Kamil Gardecki uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego, który odbył się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wszyscy popisali się ogromną wiedzą. Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Kamil, dla którego Niemcy, Szwajcaria i Austria nie mają tajemnic. Gratulujemy! 

    • Zdjęcie grupowe uczestników wraz z nagrodami
     • Ekologiczna Hania

     • 13. 04. 2024 r. Hanna Gogoj z klasy 3 c brała udział w finale okręgowym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Rywalizowała z 37 uczniami z całego województwa pomorskiego. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 9 osób, a Hania zajęła w nim 4 miejsce, kwalifikując się jednocześnie do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w dniach 07.-09. 06. 2024 r. w Warszawie.

      Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

      Grażyna Malczewska.