• Trójka naszych finalistów przy wejściu do Wydziału Chemii UJ w Krakowie
     • Finaliści Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju

     • Miło mi poinformować,że Maciej Węgrzyński z klasy1b oraz Paweł Laskowski i Olga Szydloch

      z klasy 3b zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Ostatni etap olimpiady odbył się na Wydziale Chemii UJ w Krakowie..

      Na tym etapie olimpiady uczestnicy rozwiązywali nie tylko zadania, musieli także wykazać się umiejętnościami w pracowni chemicznej.

      Gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu.

      Grażyna Malczewska.

    • Zdjęcie grupowe
     • „Bieg po indeks” Politechniki Koszalińskiej

     • Rozstrzygnięta została XXVII edycja konkursu „Bieg po indeks” Politechniki Koszalińskiej. W finale o tytuł najlepszego rywalizowało prawie 150 uczniów szkół średnich z pięciu województw Polski północnej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z matematyki, fizyki oraz informatyki.   

      Tytuł laureata konkursu, a co za tym idzie indeks na wybrany kierunek Politechniki Koszalińskiej, uzyskało trzech uczniów naszej szkoły: 

      1. Jan Kowalczyk z klasy 4a 
      2. Jan Laskowski z klasy 4a 
      3. Michał Rutkowski z klasy 2a 

      Poza tym nasza szkoła uzyskała nagrodę w postaci drukarki 3D. 

      Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie. 

    • Zdjęcie grupowe uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej
     • Uczennica Micka w gronie najlepszych mówców w Polsce

     • "Odpowiednie dać rzeczy słowo" potrafią nieliczni. Sprawdzianem umiejętności oratorskich jest Ogólnopolska Olimpiada Retoryczna. 12 kwietnia br. w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się gala finałowa II edycji olimpiady.  Z ogromną radością pragnę poinformować, że tytuł finalistki zdobyła uczennica klasy 2c Karolina Kozłowska, która przygotowała mowę popisową, a tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie dwudziestu najlepszych mówców w Polsce.

      Dorota Kłos

    • Aula szkoły. Na scenie organizatorzy
     • Filemony 2024

     • 12. kwietnia 2024 w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia Filemonów. Jest to wieloletnia tradycja II LO, polegająca na przyznaniu specjalnych nagród dla nauczycieli wyróżnionych w głosowaniu wszystkich uczniów. W tym roku uroczystość zorganizowała klasa 3a, która zamieniła aulę naszej szkoły w Olimp. Mieliśmy okazję ujrzeć spór między bogami olimpijskimi o przekazanie ich władzy ludziom. Następnie ośmioro z nich przyznało nauczycielom swoje nagrody. Pierwszy przemówił Zeus, który jest ojcem wszystkich śmiertelników i posiada najwyższą władzę na Olimpie. Na swojego następcę wybrał Dyrektora Szkoły - pana Mariusza Domańskiego. Ukoronował go wieńcem laurowym oraz przekazał mu drobny upominek. Następnie Hera, stanowcza i wymagająca, lecz swoje dzieci doceniająca, obdarzyła swoim zaufaniem niezastąpioną nauczycielkę matematyki - panią dr Anetę Mikucką. Natomiast Hestia, bogini ogniska domowego, która wysłucha i zrozumie każdego, wybrała nauczycielkę biologi - panią Iwonę Andrzejewską. Hefajstos, mistrz techniki i majsterkowania, dysponujący dobrymi pomysłami, uznał za godnego następcę nauczyciela fizyki - pana Romualda Jakowczyka. Kolejna przyznawała nagrodę Atena, bogini mądrości, surowa, walczącą w słusznej sprawie i przekazała ją nauczycielce historii - pani Iwonie Tłuchowskiej. Następnie Apollo, wieczny młodzieniec, mający dobre relacje z ludźmi, wytypował na swoje ziemskie odbicie nauczyciela wf - pana Krzysztofa Błażejowa. Afrodyta, bogini miłości i piękna, niezwykle pewna siebie i pełna wdzięku, nagrodziła panią wicedyrektor - Iwonę Ziółkowską. Natomiast Dionizos, bóg dobrej zabawy, teatru oraz dzikiej natury wybrał nauczyciela fizyki - pana Krzysztofa Kalugę, aby poprowadził za niego radosny orszak uczniów. Wybrankowie bogów zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez uczniów, którzy zostaną pod ich opieką na wieki.

       

      Na scenie wystąpili:

      Zeus - Maciej Labuda, Hera - Kornelia Czaja, Hestia - Aleksandra Michalska, Hefajstos - Filip Jabłoński, Atena - Małgorzata Adamowicz, Apollo - Piotr Czerwiński, Afrodyta - Anastazja Czernikowska, Dionizos - Małgorzata Skowrońska, Hermes - Wiktoria Kacperska, Artemida - Agata Myślińska, Demeter - Luba Chernenko, Posejdon - Michał Lejk, Ares - Adam Jastrzębski, prowadzący - Maria Boniek, Bartosz Adamiec, oddźwierni - Maciej Głaszcz, Michał Staniszewski.

      Scenografię przygotowały – Zuzanna Leńska, Hanna Jędruszczak, Zofia Jodko, Magda Maciejuk i Magdalena Filipek. Reszta klasy pomagała w przygotowaniach, aby wszystko potoczyło się, jak trzeba.

      Życzymy klasie Iia, aby w przyszłym roku zabrała nas może na Olimp albo w jakieś inne ciekawe miejsce.

      Dominika Dobranowska i Małgorzata Skowrońska  

    • Plakat do filmu
     • Czerwone maki – film, który porusza

     • Czerwone maki na Monte Cassino
      Zamiast rosy piły polską krew
      Po tych makach szedł żołnierz i ginął
      Lecz od śmierci silniejszy był gniew”

      (słowa: Feliks Konarski)

      W czwartek, 11.04 klasa IV a wybrała się do Multikina na dramat wojenny „Czerwone maki”. Filmową historię bitwy pod Monte Cassino oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który ze złodziejaszka i kombinatora zmienia się w największego bohatera bitwy zwanej również bitwą o Rzym.

      Czy zdobycie wzgórza i znajdującego się na jego szczycie klasztoru było uzasadnione? Czy cena, jaką zapłacono tysiącem żyć młodych ludzi, rzeczywiście była potrzebna?

      Od tych dylematów niewolny był sam generał Anders, jednak podkreślał, że Polacy po prostu potrzebowali tego zwycięstwa, nawet za życia. W odezwie do żołnierzy pisał: „Żołnierze – za bandycką napaść Niemców na Polskę, za rozbiór Polski wraz z bolszewikami, za tysiące zrujnowanych miast i wsi, za morderstwa i katowanie setek tysięcy naszych sióstr i braci, za miliony wywiezionych Polaków jako niewolników do Niemiec, za niedolę i nieszczęście Kraju, za nasze cierpienia i tułaczkę – z wiarą w sprawiedliwość Opatrzności Boskiej idziemy naprzód ze świętym hasłem w sercach naszych Bóg, Honor i Ojczyzna”.

      Film zrobił na nas wielkie wrażenie. Zainspirował do spojrzenia na znane z lekcji historii wydarzenie z innej perspektywy.

      Klasa IV a

    • Seweryn przy rolapie olimpiady
     • Seweryn Cieśliński Finalistą Olimpiady

     • W dniach 05.-07.04.2024r na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Po zmaganiach w części pisemnej i ustnej uczeń klasy IIC Seweryn Cieśliński zdobył tytuł FINALISTY.

      Sewerynowi serdecznie gratuluję tytułu oraz zwolnienia z matury z WOS-u :)

      Sylwia Milczarek

    • Żeńska drużyna z dyplomami
     • I znowu sportowy sukces

     • 05.04.2024 r.- w piątek w Lasku Północnym w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach zmagań Słupskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2023/2024.

      Fantastyczny, świetny, kosmiczny występ zanotowali zawodnicy II LO w Słupsku, zdobywając tytuł mistrzowski (I miejsce) w klasyfikacji dziewcząt i chłopców.

      Złote medale Naszych drużyn to wspaniałe podsumowanie biegów w tym sezonie.

       

      Reprezentacja- chłopcy:

      1.Gromulski Michał 2a

      2.Machtyl Miłosz 2c

      3.Fedoruk Arkadiusz 1e

      4.Kurowski Konstanty 1a

      5.Kruk Bartosz 1a

      6.Metera Konrad 1e

       

      Reprezentacja - dziewczęta:

      1.Pestka Oksana 2b

      2.Szczegielniak Natalia 2b

      3.Jęchorek Kinga 2d

      4.Szczudrawa Marta 3b

      5.Smagoń Karolina 1e

      6.Korycik Agnieszka 2c

       

      Gratulacje!!!

       

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Nauczyciele WF z ,,Micka

    • Plakat
     • Sukces młodych artystek

     • 06. kwietnia w Ośrodku Teatralnym Rondo odbyły się Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Młodzi mówcy zmierzyli się w tym roku z twórczością poetycką Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza oraz prozą Witolda Gombrowicza.  

      Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennice naszej szkoły Anastazja Czernikowska i Karolina Kozłowska odniosły duży sukces i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, zdobywając kolejno I i II Nagrodę. Z okazji Roku Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Witolda Gombrowicza jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Karolinie Kozłowskiej za interpretację utworu Zbigniewa Herberta. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  

    • Zębopedia 1
     • Projekt “Zębopedia”

     • Projekt “Zębopedia” organizowany przez uczniów naszej szkoły, pod opieką lekarza dentysty Natalii Kempy, absolwentki naszego liceum, podejmuje się kolejnej akcji. Uczniowie pojawią się wraz ze studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ze swoim projektem w galerii handlowej Forum w Gdańsku. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach akcji “Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA, które obejmuje projekt naszych uczniów patronatem. Podczas spotkania twórcy projektu będą szerzyć wiedzę o chorobach oraz profilaktyce jamy ustnej i zębów. Zapraszamy do galerii “Forum” już 13. kwietnia i do wsparcia inicjatywy naszych uczniów.

    • Dyplom z nagrodą specjalną
     • Wyśpiewany Indeks Katedry Sztuki Muzycznej

     • Natalia Kwiatek uczennica klasy IV b zdobyła Nagrodę Specjalną w VIII edycji festiwalu "Swego nie znacie". Jury Katedry Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku postanowiło przyznać Natalii Indeks na studia muzyczne.

      Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za muzyczną karierę!

      K. Mielczarek 

    • Grafika ilustracyjna
     • Finałowy turniej szachowy

     • 05.04.2024 r. w ZS ,,Elektryk" w Słupsku odbył się już czwarty, a zarazem finałowy i podsumowujący turniej szachowy w edycji 2023/2024. Reprezentacja słupskiego ,,MICKA" zakończyła roczne zmagania na szachownicach, odnosząc wielki sukces, zdobywając I miejsce w zawodach, a tym samym uzyskując tytuł MISTRZÓW SŁUPSKA.Słupska Liga Szachowa w obecnym roku szkolnym obejmowała starty w 4 turniejach zasadniczych, w których udział wzięło 8 drużyn ze SPP. Od początku zawodnicy II LO w Słupsku prezentowali bardzo wysoki poziom meczowy, obejmując ligowe prowadzenie.Piątkowy finał potwierdził tylko fantastyczne przygotowanie zawodników w tej ,,królewskiej grze".Mistrzowie Słupska wystąpili w składzie:1.CZAJA WIKTOR 2A2.POKORSKI SŁAWOMIR 2A3.GOŁĘBIOWSKI PIOTR 2E4.CZAJKA MATEUSZ 2C5.LASKOWSKI JAKUB 1CBRAWO!!!BRAWO!!! BRAWO!!!Ze sportowym pozdrowieniem

      Krzysztof Błażejów- opiekun koła szachowego

    • Grafika programu „Razem walczyMY z bezdomnością”
     • „Razem walczyMY z bezdomnością”

     • 5.04.2024 r. w murach II LO w Słupsku został zorganizowany „Kiermasz słodkich gestów”, któremu przyświecał szczytny cel - zebranie funduszy na zakup żywności i artykułów higienicznych, które przekazane zostaną do schroniska dla osób bezdomnych.

      „Razem walczyMY z bezdomnością” to projekt społeczny tworzony w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez cztery uczennice naszej szkoły: Marysię Gliszczyńską, Patrycję Jackowiak, Maję Królikowską, Lenę Kurlapską - opiekunka projektu Pani Kinga Mielczarek

      Po przeprowadzeniu ankiet wśród młodzieży na temat problemu bezdomności w XXI w. okazało się, że kwestia ludzi bezdomnych jest nadal aktualna. Dlatego poprzez realizację projektu rekomendujemy pomoc osobom bez dachu nad głową wśród młodzieży, bo przecież młode pokolenie to przyszłość świata. Najlepszym sposobem na zmianę społeczeństwa jest rozpoczęcie przemian w swoim otoczeniu. Nasze działanie ma uwrażliwiać młodych ludzi na cierpienie innych i pokazać, że każdy, jeżeli tylko chce, może pomóc. 

      Kiermasz nie tylko dostarczył smacznych doznań, ale także rzeczywistą pomoc dla najbardziej potrzebujących. Razem możeMy więcej!

      Zespół Projektowy

    • Popiersie Adama Mickiewicza - grafika
     • Laureaci XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Adama Mickiewicza 2023/2024

     • W kategorii Proza nagrodzeni zostali:

      • I miejsce – za tekst „Ruski mir” - Mikołaj Kurdasiński – SP im. H. Sienkiewicza w Głobinie
      • II miejsce – za tekst „W moim magicznym domu” - Lilianna Zawadzka – SP im. J. Brzechwy w Damnie
      • III miejsce – za tekst „Kim jestem” - Paulina Klimiuk – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. G. Morcinka w Słupsku
      • wyróżnienie – za tekst „Apokalipsa św. Cezara” - Dominika Dobranowska - II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku
      • wyróżnienie – za tekst „Przygody głównych bohaterów z perspektywy postaci pobocznej” - Gabriela Dumin – SP im. H. Sienkiewicza w Głobinie

       

      W kategorii Poezja nagrodzone osoby to:

      • I miejsce – za tekst „Zabawa z Mickiewiczem” - Maja Królikowska – II LO im. A. Mickiewicza w Słupsku
      • II miejsce – za tekst „Pokój” - Svyatoslava Herasymenko – SP im. J. Brzechwy w Damnie
      • III miejsce – za tekst „KOMPleksy” - Klaudia Jaskólska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach
      • wyróżnienie – za tekst „Dziś zadano mi pracę w szkole” - Lilianna Zawadzka - SP im. J. Brzechwy w Damnie
      • wyróżnienie – za tekst „Szczęśliwe chwile” - Laura Judek – SP im. Polskich Noblistów w Sycewicach
      • wyróżnienie – za tekst „Ojczyzna” - Jana Jakhipova - SP im. Polskich Noblistów w Sycewicach
      • wyróżnienie – za tekst „Poczucie nadziei” - Zofia Ligier – SP nr 20 w Gdyni

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym osobom i jednocześnie zawiadamiamy, że nagrody wyślemy do końca kwietnia.

    • Aula szkoły. Młodzież z dyplomami.
     • Zamiast hejtować zacznij mediować!

     • 05. 04. 2024 r. zespół projektowy pt. “Zamiast hejtować zacznij mediować” przedstawił uczniom naszej szkoły działania, jakie podjął w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie zaprezentowali obszerną wiedzę z zakresu mediacji. Uczestnicy zajęć mieli okazje posłuchać o mechanizmach powstawania konfliktów i uświadomić sobie, do czego mogą prowadzić nierozwiązane spory. Po części teoretycznej uczestnicy spotkania mieli za zadanie wykonać plakaty na temat tego, że mediacja jest skutecznym sposobem rozwiązywania konfliktów szkolnych.

      Uczennice klasy IE- Natalia Czekaj oraz Amelia Wargacka, które ukończyły szkolenie z zakresu mediacji rówieśniczych opowiedziały też o zajęciach, które przeprowadzały w słupskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Podkreśliły, jak ważne jest pokazanie dzieciom już od najmłodszych lat, jak rozwiązywać spory bez przemocy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach i z dużym zaciekawieniem oglądały scenki mediacyjne odgrywane na pacynkach.

      Temat związany z mediacją został uzupełniony przez panią profesor Dorotę Kłos, która jest mediatorką w Polskim Centrum Mediacji w Słupsku. Gościem specjalnym wydarzenia była sędzia pani Olga Kurowska- przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Słupsku, która opowiedziała, jak od strony praktycznej wygląda mediacja w postępowaniu cywilnym.

      Zostały też wręczone podziękowania opiekunce projektu pani Katarzynie Michalik, pani Dorocie Kłos za wsparcie merytoryczne oraz sędzi pani Oldze Kurowskiej.

      We współczesnym świecie zjawisko hejtu jest często spotykane i rodzi wiele negatywnych skutków. Projekt “Zamiast hejtować zacznij mediować” ma na celu pokazanie, że szczerą rozmową i dobrymi chęciami jesteśmy w stanie rozwiązać problem, a szacunek do drugiego człowieka powinien być jedną z wyższych wartości!

      Zespół projektowy “Zamiast hejtować zacznij mediować”

      wraz z opiekunem

    • Logo konkursu
     • Finał ogólnopolskiego konkursu Brain Bee

     • W sobotę 6 kwietnia 2024 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się ogólnopolski finał konkursu Brain Bee.Uczniowie szkół średnich, wyłonieni w etapach regionalnych konkursu zmierzyli się w wielkim finale odbywającym się w Kielcach. Konkurs miał na celu wyłonienie osób, których pasją jest szeroko rozumiana neurobiologia, czyli neurocytologia, neurohistologia bardzo ogólnie ujęty temat nauk neurobiologicznych. W konkursie udział wzięło 29 uczniów z całej polski. Z naszej szkoły udział w finale wziął Krzysztof Paczkowski z klasy II B  zajmując 4 miejsce.

      https://cm.ujk.edu.pl/index.php/collegium-medicum/1468-fina%C5%82-og%C3%B3lnopolskiego-konkursu-brain-bee

    • Popiersie Mickiewicza - grafika
     • XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ADAMA

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu literackiego za tak ogromne zainteresowanie. Nasze serca się radują, że ciągle są młodzi ludzie, którzy kochają literaturę i sami chcą ją tworzyć. W związku z tym, że w tym roku wpłynęło bardzo dużo prac na konkurs, musimy przesunąć nieco termin ogłoszenia wyników.

      Informujemy, że o tym, kto zdobył nagrody i wyróżnienia, napiszemy najpóźniej w środę – 10.04. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i cierliwość.

    • Grafika ilustracyjna
     • Finał konkursu Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024

     • Osoby zakwalifikowane do finału konkursu Mała Olimpiada Fizyczna Tesla 2024

      1. Danylo Chernysh SP nr 9 w Słupsku, opiekun- p. Agata Kolatowicz
      2. Lena Cyprych SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
      3. Alicja Fudro SP 5 w Słupsku
      4. Jan Kamiński SP w Głobinie, opiekun- p. Aleksandra Wolska
      5. Julia Kamińska- Żynis SP 2 w Ustce, opiekun- p. Joanna Tuziak
      6. Maksymilian Krzyżek SP 2 w Ustce, opiekun- p. Joanna Tuziak
      7. Bartłomiej Maciejczak SP w Damnicy, opiekun- p. Monika Przyborowska
      8. Flavio Postiglione SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
      9. Mateusz Rutkowski SP nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski
      10. Malwina Skowronek SP w Kwakowie
      11. Iga Stawasz SP w Siemianicach, opiekun- p. Sebastian Winsztal
      12. Adrianna Szeląg SP 5 w Słupsku
      13. Jan Unterschuetz SP nr 14 w Gdańsku, opiekun- p. Sławomir Kwiatkowski
      14. Michał Żal SP 1 w Ustce
      15. R.P. SP STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)
      16. M. S-G STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)
      17. A. Ł. STO w Słupsku (brak zgody RODO na publikację imienia i nazwiska)

      Zapraszamy na finał, który odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. (o godzinie 14.15, sala 116) w II Liceum
      Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku przy ul. A. Mickiewicza 32. Uczniowie powinni mieć
      przy sobie ważną legitymację szkolną, linijkę i przybory do pisania oraz kalkulator. Etap finałowy składać się
      będzie z zadań otwartych oraz testu wyboru jednokrotnego. Przewidziany czas to 1h zegarowa.

    • Zdjęcie z dronu placu zwycięstwa w słupsku w trakcie obchodów dnia autyzmu
     • Niebieski dzień w Słupsku

     • Trzeciego kwietnia w naszym mieście świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który jest międzynarodowym świętem, obchodzonym na całym świecie 02.04. W ramach tej akcji wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w tworzeniu największego niebieskiego serca z parasoli. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, świetnie się bawiliśmy i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego i pięknego przedsięwzięcia.